kpb

Dojrzałe Kino: Nieznajoma dziewczyna

środa, 14 grudnia 2016, 10.45 (!)

 

 

W środę (14 grudnia) o godz. 10.45 zapraszamy dojrzałych widzów na kolejny pokaz Dojrzałego Kina! W programie film Nieznajoma dziewczyna - trzymające w napięciu najnowsze dzieło braci Dardenne, opowiadające o lekarce, która przyczynia się do śmierci niezidentyfikowanej imigrantki.

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: tylko 12 zł!

 

O FILMIE:

 

NIEZNAJOMA DZIEWCZYNA | LA FILLE INCONNUE

reż. Jean-Pierre i Luc Dardenne, Belgia 2016, 106'

MFF w Cannes 2016: udział w konkursie głównym

Kiedy lekarka Jenny uczy swojego praktykanta przestrzegania godzin pracy, jeszcze nie wie, że respektowanie tych zasad wkrótce zmieni i jej życie. A stanie się tak, ponieważ do jej drzwi - już po godzinach pracy - zapuka pewna młoda kobieta...
Jenny nie otworzy, a nazajutrz, na placu budowy blisko kliniki, w której pracuje, policja znajdzie ciało tajemniczej kobiety. Teraz - trapiona wyrzutami sumienia - Jenny chce na własną rękę ustalić tożsamość zmarłej i zapewnić jej godny pochówek. 

Choć znajdują się w nim mroczne wątki, najnowszy film dwukrotnych zdobywców Złotej Palmy w Cannes nie jest kryminałem. Dardenne'owie portretują zamknięte środowisko lekarskie, skupione wokół swojej pracy, nawet czas wolny spędzające we własnym gronie. To typowa klasa średnia Belgii, nastawiona na konsumpcję i niedostrzegająca otaczającej ich biedy. Przypadkowa śmierć tytułowej nieznajomej dziewczyny pozwala zajrzeć do środowiska, z którego istnienia mało kto zdaje sobie sprawę.

 

ZWIASTUN:
zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       


PARTNERZY:

  
            

     

 
          

Bookmark and Share

archiwum