kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Zwierzęta nocy

czwartek, 24 listopada 2016, godz. 23.25

| Thursday, 24th November, 2016, 11.25 p.m.

 

 

W czwartek, 24 listopada, zapraszamy na kolejne spotkanie Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. W programie Zwierzęta nocy - najnowszy film Toma Forda (Samotny mężczyzna). W thrillerze na podstawie książki Austina Wrighta Tony i Susan, Ford serwuje swoim widzom to, co najlepsze - historię pełną emocjonalnego napięcia w zjawiskowej oprawie wizualnej.

 

Gospodynią spotkania będzie Natasza Gadowska, studentka I roku prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim, członek stowarzyszenia All In UJ.

 

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.

 

Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

Bilety dla studentów: 10 zł!

 

O FILMIE:

ZWIERZĘTA NOCY | NOCTURNAL ANIMALS

reż. Tom Ford, USA 2016, 116'

(in English with Polish subtitles)

MFF w Wenecji 2016: udział w konkursie głównym; Nagroda Specjalna Jury - Srebrny Lew

 

Susan Morrow (Amy Adams) wiedzie luksusowe życie u boku męża Huttona (Armie Hammer), choć nie czuje się spełniona i szczęśliwa. Pewnego weekendu, kiedy jej mąż udaje się w jedną z nazbyt częstych podróży służbowych, Susan otrzymuje paczkę, w której znajduje się książka „Zwierzęta nocy”, napisana przez jej byłego męża Edwarda Sheffielda (Jake Gyllenhaal). Byli małżonkowie nie mieli ze sobą kontaktu od wielu lat. W liście, dołączonym do książki, Edward zachęca ją do lektury. Maszynopis przedstawia historię Tony’ego Hastingsa (w tej roli również Jake Gyllenhaal), którego rodzinna podróż zamienia się w koszmar. Spędzając kolejną noc samotnie, Susan czyta dedykowaną jej książkę, pełną wstrząsających wizji, od których kobieta nie potrafi się uwolnić. Poruszona twórczością Edwarda Susan siłą rzeczy powraca w myślach do najbardziej intymnych momentów z ich związku. Niespodziewanie interpretuje książkę jako opowieść o zemście, opowieść, która każe jej ponownie przemyśleć wybory, jakich dokonała i rozbudzić miłość, której z różnych przyczyn się bała. Staje się czymś na kształt rozliczenia z samą sobą.

 

| A "story inside a story," in which the first part follows a woman named Susan who receives a book manuscript from her ex-husband, a man whom she left 20 years earlier, asking for her opinion. The second element follows the actual manuscript, called "Nocturnal Animals," which revolves around a man whose family vacation turns violent and deadly. It also continues to follow the story of Susan, who finds herself recalling her first marriage and confronting some dark truths about herself.

 

ZWIASTUN:

 Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.


PARTNERZY:


             

    

 


PATRONI:


                                    

 

 

 

   

 

 

    

Bookmark and Share

archiwum