kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Plac zabaw (przedpremierowo!)

czwartek, 17 listopada 2016, godz. 23.15

| Thursday, 17th November, 2016, 11.15 p.m.

 

 

W czwartek, 17 listopada, zapraszamy na kolejne spotkanie Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. W programie przedpremierowy pokaz wstrząsającego debiutu pełnometrażowego Bartosza M. Kowalskiego Plac zabaw.

 

Gospodynią spotkania będzie Malwa Olejnik - studentka II roku Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.

 

Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

Bilety dla studentów: 10 zł!

 

O FILMIE:

PLAC ZABAW | PLAYGROUND

reż. Bartosz M. Kowalski, Polska 2016, 85'

(in Polish with English subtitles)

MFF w San Sebastian 2016: udział w konkursie głównym
Festiwal Filmowy w Gdyni 2016: udział w konkursie głównym, Don Kichot - Nagroda Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów FilmowychNiewielkie miasto w Polsce. Dzień z życia nastolatków, którzy właśnie kończą szkołę podstawową. Niewinnie zapowiadające się spotkanie trójki bohaterów prowadzi do nieoczekiwanego, przerażającego finału. Scenariusz, nagrodzony w konkursie Script Pro, został oparty na faktach.


Plac zabaw to pełnometrażowy debiut Bartosza M. Kowalskiego, który został doceniony przez widzów i krytyków za dokumenty Moja wola i Niepowstrzymani. Na ekranie trójka młodych debiutantów: Michalina Świstuń, Nicolas Przygoda i Przemek Baliński. Ich kreacje na długo po seansie nie pozwalają o sobie zapomnieć.

 

| A portrait of teenagers in the modern world. The script was inspired by real events that took place over a decade ago. The film is set in an average small town in present-day Poland. It is a day in the life of three 13-year-olds who are getting ready to celebrate the end of the school year.

 

ZWIASTUN:

 

 Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.


PARTNERZY:


             

    

 


PATRONI:


                                    

 

  

    

Bookmark and Share

archiwum