kpb

DKF Wysokich Obcasów: Egzamin (przedpremierowo!)

wtorek, 15 listopada 2016, godz. 20.45

 

Wspólnie z „Wysokimi Obcasami” - magazynem Gazety Wyborczej - oraz Gutek Film zapraszamy na specjalny, przedpremierowy pokaz filmu Egzamin. Twórca filmu Cristian Mungiu otrzymał za ten obraz Złotą Palmę w Cannes dla najlepszego reżysera.


Jeden z najbardziej cenionych rumuńskich reżyserów, Cristian Mungiu (4 miesiące, 3 tygodnie, 2 dni) opowiada historię ojca zdolnego poświęcić swoje wartości, aby zapewnić córce szczęście i dobrobyt. Jego wybory są znamienne nie tylko dla jego prywatnego życia, ale i wiele mówią o społeczeństwie, w którym żyje.  

 

Polska premiera filmu zaplanowana jest na 25 listopada 2016 roku.

 

ZNIŻKA: Z numerem „Wysokich Obcasów” z 12 listopada - bilet w cenie 12 zł!

 

BILETY: 

18 zł (normalny)

14 zł (ulgowy)

12 zł (seniorzy)

12 zł - za okazaniem aktualnego,  numeru 46 (905) „Wysokich Obcasów” (wydanie z 12 listopada 2016)

 

O FILMIE:

EGZAMIN | GRADUATION | BACALAUREAT
reż. Cristian Mungiu, Belgia/Francja/Rumunia 2016, 128’

(with Polish and English subtitles)
MFF w Cannes 2016: Złota Palma dla najlepszego reżysera (Cristian Mungiu)


Romeo Aldeo jest zbliżającym się do pięćdziesiątki lekarzem z Klużu. Jego córka właśnie zdaje maturę, ma pojechać na studia za granicę. Ale tuż przed egzaminami zostaje napadnięta na ulicy. W obawie o jej rezultaty na maturze ojciec bierze sprawy w swoje ręce i postanawia załatwić roztrzęsionej córce dobry wynik. Mungiu kwestionuje moralność dzisiejszej Rumunii. Pokazuje świat przesiąknięty korupcją, kłamstwem, hipokryzją. Powszechna degrengolada zaczyna się tu i teraz: od nieszczerości wobec bliskich i pozornie drobnych nieuczciwości.

 

ZWIASTUN:

 

Bookmark and Share

archiwum