kpb

Dojrzałe Kino - w hołdzie Andrzejowi Wajdzie. (Sceny z Wajdy. Kamera Wajdy)

 środa,  19 października 2016, godz. 11.00 

 

 

W środę (19 października) o godzinie 11.00 w hołdzie Andrzejowi Wajdzie zaprezentujemy film Sceny z Wajdy. Kamera Wajdy - dokument Marty Węgiel, dziennikarki, reportażystki, twórczyni filmów dokumentalnych o ludziach polskiej kultury (m.in. o Sławomirze Mrożku, Izabeli Celińskiej, Janie Nowickim). Reżyserka przeprowadza wywiad-rzekę ze swoim mistrzem - Andrzejem Wajdą.  

Gospodynią spotkań cyklu Dojrzałe Kino jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

BILETY dla seniorów: tylko 12 zł!

 

O FILMIE: 

SCENY Z WAJDY. KAMERA WAJDY | SCENY Z WAJDY. KAMERA WAJDY

reż. Marta Węgiel, Polska 2014, 54'

Dokument Marty Węgiel, dziennikarki, reportażystki, twórczyni filmów dokumentalnych o ludziach polskiej kultury (m.in. o Sławomirze Mrożku, Izabeli Celińskiej, Janie Nowickim). Tym razem reżyserka przeprowadza wywiad-rzekę ze swoim mistrzem - Andrzejem Wajdą.

Film miał być początkowo wywiadem z wielkim reżyserem o teatrze i filmie, o jego życiu i marzeniach – tych spełnionych i jeszcze odległych. Jednak szybko okazało się, że jest to przedsięwzięcie, które nie zamknie się w 30 minutach wywiadu. Widownia wyruszy więc razem z Wajdą w jego świat, wspomnienia i refleksje, ilustrowane muzyką Zygmunta Koniecznego. Film jest hołdem dla reżysera, a zarazem spojrzeniem na jego życie i twórczość, jakiego jeszcze nie było.

 
zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       


PARTNERZY:

  
            

     

 
         

 
Bookmark and Share

archiwum