kpb

Baranki Dzieciom: jesień 2016

BARANKI DZIECIOM: JESIEŃ 2016

11 września - 30 października 2016


Kino Pod Baranami zaprasza najmłodszych widzów na jesienną edycję poranków filmowych dla dzieci. Co niedzielę mali kinomani będą spotykać się z bohaterami najpiękniejszych filmów animowanych, a po seansach wezmą udział w twórczych warsztatach.

Organizatorzy po raz kolejny przybliżą maluchom klasyczne polskie filmy animowane. Najmłodsi spotkają się z ulubieńcem kilku już pokoleń widzów - Misiem Uszatkiem oraz podejmą się nowych, ekscytujących wyzwań w towarzystwie rozbrykanego Reksia. Niesforni bracia Bolek i Lolek nauczą ich, jak uniknąć pożaru i zabiorą w podróż do Ameryki Południowej (Wenezuelski Festiwal Filmowy). Będzie też okazja wyruszyć na poszukiwanie przygód z nowymi bohaterami, takimi jak Zajączek Parauszek i jego przyjaciele. Dziecięcą ciekawość zaspokoją w tym sezonie filmy skandynawskie. W ramach festiwalu Kino Dzieci Kacper i Emma w norweskiej produkcji poszukiwać będą zaginionego lwiątka, a szwedzkie Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai spróbuje rozwiązać zagadkę zaginionego klejnotu.

Na najmłodszych widzów czeka również specjalne spotkanie z okazji Festiwalu Conrada - Literackie Barankach Dzieciom – w ramach których obejrzą Dziwne przygody Koziołka Matołka. Po pokazie odbędą się warsztaty książkowe.

Po wszystkich seansach filmowych dzieci będą miały możliwość poznania swoich talentów i umiejętności oraz rozwijania wyobraźni podczas zajęć artystycznych. Warsztaty odwołują się do tematyki obejrzanych wcześniej bajek, a prowadzone są przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę animatorów oraz zaprzyjaźnionych artystów. W jesiennej edycji cyklu maluchy wezmą udział m.in. w zajęciach artystycznych ze Sztukolotnią, warsztatach bębniarskich, zajęciach plastycznych i florystycznych.

Ponadto, wizyta w Kinie Pod Baranami stwarza niepowtarzalną okazję do poznania kina „od kuchni”, czyli zwiedzenia kabiny operatorskiej i odkrycia tajemnicy mechanizmu ruchomych obrazów.

Dodatkowo każdy mały widz może otrzymać pamiątkowy dyplom ze swojej pierwszej wizyty w kinie, który z dumą zawiesi na ścianie swojego pokoju.

Na uczestników poranków filmowych dla rodzin czekają również upominki ufundowane przez partnerów.


BILETY: 10 zł
* festiwal Kino Dzieci: 12 zł | 11 zł

Zachęcamy do polubienia strony Baranków na Facebooku.


Partnerzy cyklu:                      


                            

Cykl polecają:

 

CzasDzieci.pl              

 

Qlturka.pl     Mali Turyści      MiastoDzieci.pl

                                            

  
KINO POD BARANAMI – MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM


Kino Pod Baranami dziewięciokrotnie uhonorowane zostało tytułem Miejsca Przyjaznego Maluchom! Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie.PROGRAM:

niedziela, 11 września 2016, godz. 11.00
BOLEK I LOLEK: UWAGA POŻAR – zestaw bajek, 40’
reż. varia, Polska 1977–78
+ warsztaty artystyczne ze Sztukolotnią

Pożar jest bardzo niebezpieczny i łatwo go wywołać, jeśli się nie zachowa dostatecznej ostrożności na co dzień, choćby w czasie zabawy zapałkami. Bolek i Lolek uczą się, jak zapobiegać pożarom, m.in. jak bezpiecznie ubrać choinkę oraz w jaki sposób uniknąć wywołania pożaru w lesie czy w domu, biorą też udział w ćwiczeniach na strażackim poligonie.

Odcinki: NA STRAŻACKIM POLIGONIE | FERALNY DZIEŃ | ZABAWA ZAPAŁKAMI | JUTRO BĘDZIE LEPIEJ

Warsztaty artystyczne Sztukolotnia to oryginalne zajęcia dla dzieci inspirowane wybranymi zagadnieniami zaczerpniętymi z kultury. Eksperymentując, maluchy dokonują ważnych odkryć, rozwijają wyobraźnię oraz poznają świat sztuki i techniki. Zajęcia poprowadzi współzałożycielka Sztukolotni, animatorka kultury związana z Uniwersytetem Dzieci, Justyna Mazur.

niedziela, 18 września 2016, godz. 10.00 (!)
3. FESTIWAL FILMOWY KINO DZIECI
KACPER I EMMA NA SAFARI
| KARSTEN OG PETRA PÅ SAFARI
reż. A. L. Næss, Norwegia 2015, 75’
+ po seansie warsztaty z MATPLANETĄ

Kacper i Emma są w Afryce. Pomagają w prowadzeniu lecznicy dla dzikich zwierząt. Wspólnie z nową przyjaciółką – Tiri – wpadają na trop uprowadzonego lwiątka. Czy przedszkolakom uda się rozwiązać zagadkę na safari i oddać małego lwa jego mamie?

Warsztaty z Matplanetą to spotkanie z matematyką w działaniu. Matplaneta zaprasza dzieci do rozwiązywania różnych łamigłówek, godnych prawdziwego detektywa: do pomocy niezbyt jeszcze dobrze wyszkolonemu czarodziejowi w przeprawie przez rzekę; do podjęcia królewskiego wyzwania, które pozwoli księciu poślubić księżniczkę i uniknąć pożarcia przez tygrysa i wielu, wielu innych…

niedziela, 25 września 2016, godz. 10.00 (!)
3. FESTIWAL FILMOWY KINO DZIECI
BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. STELLA NOSTRA
| LASSEMAJAS DETEKTIVBYRÅ – STELLA NOSTRA
reż P. Klänge, W. Söderlund, Szwecja 2015, 80’
+ po seansie warsztaty z MATPLANETĄ

Całe Valleby żyje przygotowaniami do ślubu Sary i Dina. Do miasteczka przybywają ich krewni – dwa włoskie rody zwaśnione od lat. Gdy znika Stella Nostra – legendarny rodzinny klejnot – nowy konflikt między rodzinami wydaje się nieunikniony. Sytuację mogą uratować tylko Lasse i Maja oraz ich Biuro Detektywistyczne.

Warsztaty z Matplanetą to spotkanie z matematyką w działaniu. Matplaneta zaprasza dzieci do rozwiązywania różnych łamigłówek, godnych prawdziwego detektywa: do pomocy niezbyt jeszcze dobrze wyszkolonemu czarodziejowi w przeprawie przez rzekę; do podjęcia królewskiego wyzwania, które pozwoli księciu poślubić księżniczkę i uniknąć pożarcia przez tygrysa i wielu, wielu innych…

niedziela, 2 października 2016, godz. 11.00
PARAUSZEK I PRZYJACIELE
- zestaw bajek, 40’     
+ warsztaty bębniarskie

Zajączek Parauszek i grupa jego najlepszych przyjaciół to niezwykle sympatyczne zwierzątka, które nie tylko rozbawią, ale także wiele nauczą małych widzów. Bohaterowie wspólnie przeżywają niesamowite przygody, ucząc się przy tym czym jest przyjaźń, współpraca i poszanowanie przyrody. Żyją w przyjaznej krainie zwanej Naszym Lasem, gdzie pod okiem wszechwiedzącej sowy Uhu mogą odkrywać otaczający ich świat. Wraz z bohaterami bajki dzieci dowiedzą się między innymi, jak brzydko jest przywłaszczać sobie cudzą własność, jak ważne są ład, porządek i współpraca, a także czym jest przyjaźń i jak dobrze jest dzielić się tym, co mamy oraz aby nie podejmować się zbyt wielu zadań na raz.

Odcinki: KLUCZ | KONCERT | SAMOLOT | LEKARSTWO

Warsztaty bębniarskie poprowadzi Mateusz Sarapata, uczeń rewelacyjnego perkusisty Marka „Smoka” Rajsa (Krakowska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej), członek zespołów SALK, Hatbreakers oraz Wataha Drums. Dzieci będą poznawać instrumenty (conga, djembe, dun duny, bongosy, cajon, bum bum rurki itp.), ich historię oraz dźwięki, jakie można z nich wydobyć, a także uczyć się zasad rytmiki i wspólnie muzykować.

niedziela, 9 października 2016, godz. 11.00
BARANKI W AMERYCE ŁACIŃSKIEJ

- Wenezuelski Festiwal Filmowy - wydarzenie towarzyszące
BOLEK I LOLEK WYRUSZAJĄ W ŚWIAT – zestaw bajek, ok. 40’    
+ zajęcia plastyczne

Niezwykłe przygody niesfornych braci - Bolka i Lolka - którzy w wyobraźni podróżują do miejsc wybranych przez zakręcenie globusem. Tym razem nieustraszeni i żądni przygód chłopcy przemierzają Amerykę Łacińską, gdzie biorą udział w igrzyskach olimpijskich w Meksyku i uczestniczą w wyścigu samochodowym w Argentynie, w Andach ze szponów kondora ratuje ich stary Indianin, a na koniec on sami ocalają przed zagładą dzikie zwierzęta mieszkające nad rzeką Orinoko.

Odcinki: OLIMPIADA W MEKSYKU | GRAND PREMIO ARGENTYNY | ZŁOTE MIASTO INKÓW | NAD ORINOKO

Warsztaty plastyczne poprowadzi Anna Karlińska, absolwentka Sztuki Ogrodowej na Uniwersytecie Rolniczym, projektantka ogrodów, z zamiłowania florystka i plastyczka.

niedziela, 16 października 2016, godz. 11.00
NOWE PRZYGODY MISIA USZATKA
- zestaw bajek, 45’    
reż. Lucjan Dembiński, Eugeniusz Ignaciuk, Dariusz Zawilski, Polska 1962-1980
+ warsztaty artystyczne ze Sztukolotnią

Kultowy serial o przygodach Misia Uszatka i jego przyjaciół: Prosiaczka, Króliczków, Zajączka i psa Kruczka. Serial ma charakter edukacyjny - uczy najmłodszych widzów tolerancji, uczciwości i zasad dobrego wychowania.

Odcinki: ŻÓŁTA KOPERTA | KTO WSTAŁ LEWĄ NOGĄ | KRYJÓWKA | BYŁEM TU PIERWSZY | MIŚ USZATEK

Warsztaty artystyczne Sztukolotnia to oryginalne zajęcia dla dzieci inspirowane wybranymi zagadnieniami zaczerpniętymi z kultury. Eksperymentując, maluchy dokonują ważnych odkryć, rozwijają wyobraźnię oraz poznają świat sztuki i techniki. Zajęcia poprowadzi współzałożycielka Sztukolotni, animatorka kultury związana z Cricoteką, Justyna Sławik.

niedziela, 23 października 2016, godz. 11.00
LITERACKIE BARANKI DZIECIOM
- Conrad Festival - wydarzenie towarzyszące
DZIWNE PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA – zestaw bajek, ok. 40’
+ warsztaty książkowe ze Sztukolotnią

Tytułowy bohater - Koziołek Matołek - poszukuje legendarnego Pacanowa, gdzie podobno “kozy kują”. W swej wędrówce trafia w różne zakątki kuli ziemskiej, przeżywając wiele dramatycznych i śmiesznych przygód. Koziołek Matołek to postać stworzona przez Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza (rysunki) - bohater jednej z pierwszych w Polsce powieści obrazkowych dla dzieci.

Odcinki: POD PIRAMIDAMI | W POSZUKIWANIU PRZYJAŹNI | UPAŁ | RAJD

Warsztaty artystyczne Sztukolotnia to oryginalne zajęcia dla dzieci inspirowane wybranymi zagadnieniami zaczerpniętymi z kultury. Eksperymentując, maluchy dokonują ważnych odkryć, rozwijają wyobraźnię oraz poznają świat sztuki i techniki. Zajęcia poprowadzi współzałożycielka Sztukolotni, animatorka kultury związana z krakowskim Uniwersytetem Dzieci, Justyna Mazur. Tematem warsztatów będą książki.

niedziela, 30 października 2016, godz. 11.00
REKSIO
- zestaw bajek, 40’
reż. varia, Polska 1971-73
+ warsztaty florystyczne

Rezolutny pies Reksio, ulubieniec dzieciaków, podejmuje nowe wyzwania. Próbuje swoich sił w gimnastyce, przechodzi szkolenie strażackie i zostaje magikiem. Ratuje spanielkę z płomieni i wyczarowuje smaczne kości. Wreszcie, zakochuje się i pod wpływem tego uczucia gruntownie zmienia swoje przyzwyczajenia.

Odcinki: STRAŻAK | SPORTOWIEC | DOMATOR | MAGIK

Warsztaty florystyczne poprowadzi Anna Karlińska, absolwentka Sztuki Ogrodowej na Uniwersytecie Rolniczym, projektantka ogrodów, z zamiłowania florystka i plastyczka.

Bookmark and Share

archiwum