kpb

Kinobranie 2016 - pokaz na dziedzińcu #3: Wielkie piękno

Letnie Tanie Kinobranie 2016
- pokaz na dziedzińcu Pałacu pod Baranami #3:
Wielkie Piękno (reż. Paolo Sorrentino) 

czwartek, 11 sierpnia 2016, godz. 21.30
dziedziniec Pałacu pod Baranami


Zapraszamy na trzeci plenerowy pokaz na dziedzińcu Pałacu pod Baranami w ramach Letniego Taniego Kinobrania. Na ekranie Wielkie Piękno - Porywająca uczta wizualna, film duchem przywołujący twórczość Felliniego. Film twórcy Młodości, Wszystkich odlotów Cheyenne'a i Boskiego.. Bilety tylko 7 zł!

Wielkie Piękno to laureat Europejskiej Nagrody Filmowej dla najlepszego filmu roku i Oscara za najlepszy film obcojęzyczny. Historia starzejącego się dziennikarza, który przemierzając ulice Wiecznego Miasta, wspomina swoją pełną namiętności, utraconą młodość.Pokaz filmu odbędzie się na dziedzińcu renesansowego Pałacu pod Baranami.
Do dyspozycji widzów pozostają otwarte do późna bary i kawiarnie - pałacowi sąsiedzi Kina Pod Baranami. Odprężąjący nastrój gwarantowany!
 

WIELKIE PIĘKNO | LA GRANDE BELLEZZA
reż. Paolo Sorrentino, FR/IT 2013, 144' (in Italian, Japanese, Spanish, Chinese with Polish subtitles )Oscary 2014, Złoty Glob 2014, Brytyjska Nagroda Filmowa BAFTA 2014: najlepszy film nieanglojęzyczny
Europejskie Nagrody Filmowe 2013: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy aktor - Toni Servillo, najlepszy montaż, nominacja - najlepszy scenariusz
MFF w Cannes 2013: oficjalna selekcja, konkurs główny

Jep Gamberdella (Toni Servillo) właśnie skończył 65 lat. Ten przystojny, czarujący mężczyzna w pełni korzysta z uroków życia. Chodzi na eleganckie kolacje i przyjęcia, gdzie - jako znany dziennikarz i nałogowy uwodziciel - jest zawsze mile widziany. W młodości napisał powieść, która przyniosła mu sławę i odtąd stale obraca się wśród włoskiej socjety kulturalnej. Na tarasie jego rzymskiego apartamentu z widokiem na Koloseum wydaje przyjęcia, na których „ludzka machina" - jak brzmiał tytuł jego powieści - rozbierana jest do naga. W dniu swoich urodzin Jep dokonuje bolesnego rozliczenia z dotychczasowym życiem.

„Arcydzieło, które powala i prowadzi na skraj szaleństwa” The New York Times

„Wielka filmowa uczta - narodził się nowy Fellini” VarietyBILETY:

7 zł - dostępne w kasie Kina oraz online w dniu pokazu.
PARTNERZY:

  

    

PATRONI MEDIALNI:

            


     


     

Bookmark and Share

archiwum