kpb

Kamper - premiera z udziałem twórców

czwartek, 14 lipca 2016, godz. 19.00W czwartek, 14 lipca, zapraszamy na premierę filmu Kamper - polskiej komedii o współczesnych trzydziestolatkach - z udziałem twórców. Krakowski pokaz odbędzie się zaledwie kilka dni po światowej premierze filmu na festiwalu w Karlowych Warach.

W pokazie wezmą udział reżyser, Łukasz Grzegorzek, producentka Natalia Grzegorzek, współautor scenariusza Krzysztof Umiński, drugi reżyser i aktor, Bartłomiej Świderski, a także odtwórcy głównych ról, Marta Nieradkiewicz i Piotr Żurawski.

Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcami.


Para trzydziestolatków. Kiedyś zakochani w sobie do szaleństwa, dziś muszą zdecydować, czy kolejny krok w życiu zrobią razem czy osobno. W zagubionych we współczesnym świecie młodych ludzi wcielili się Marta Nieradkiewicz (Płynące wieżowce, Zjednoczone Stany Miłości) oraz Piotr Żurawski (Kebab i Horoskop, Karbala). Na ekranie towarzyszą im Jacek Braciak i Justyna Suwała w swoim drugim - po obsypanej nagrodami głównej roli w Body/Ciało Małgośki Szumowskiej - pełnometrażowym filmie.

Film jest reżyserskim debiutem Łukasza Grzegorzka. Scenariusz filmu o parze, która musi poradzić sobie z lękiem przed dorosłością, napisał wspólnie z reżyserem Krzysztof Umiński. Autorką zdjęć do filmu jest Weronika Bilska, która wcześniej współpracowała m.in. z Przemysławem Wojcieszkiem (Jak całkowicie zniknąć), Grzegorzem Zaricznym (Gwizdek, Fale) i Waldemarem Krzystkiem (80 milionów). Muzykę skomponował Czarny HIFI - producent muzyczny, założyciel formacji hip-hopowej HIFI Banda, znany też ze współpracy z takimi artystami jak Pezet, Ania Dąbrowska, Fisz & Emade.

BILETY:
18 zł
(normalny) | 14 zł (ulgowy) | 12 zł (senior)


KAMPER | KAMPER
reż. Łukasz Grzegorzek, Polska 2016, 89' (premiera: 15 lipca 2016)

51. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach 2016:
światowa premiera
konkurs East of the West, oficjalna selekcja

Mania i Kamper. Ona jest ambitna, pracowita i zdolna. Kocha gotowanie i chce poświęcić się swojej pasji na dobre. On jest wiecznym chłopcem, który pracuje jako tester gier komputerowych i bardzo ceni sobie swoje życie bez większych zobowiązań. Kiedy w jej życiu pojawia się dojrzały mężczyzna, uznany szef kuchni i uosobienie sukcesu, Mania zacznie zastanawiać się, czy pociąga ją jeszcze beztroski urok jej męża. Czy na pewno chce spędzić z nim resztę życia? Kamper musi się ogarnąć. Zacznie jednak od romansu z ognistą nauczycielką hiszpańskiego.

Kamper to jeden z ciekawszych polskich debiutów reżyserskich ostatnich lat. Film, który z pewnością wyrwie was z letniego, a może i życiowego letargu.
Aleksandra Nowak, Enter the ROOM

Muzykę podkłada z dolanowskim wyczuciem, bohaterów kadruje niczym we współczesnych dokumentach, zaś scenariusz przypomina te z gatunku indie movie, tak często nagradzane na festiwalu Sundance.
Jan Stąpor, Miesięcznik FILM


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum