kpb

Dojrzałe Kino - Przyjaźń czy kochanie?


środa, 29 czerwca 2016, godz. 11.00W środę (29 czerwca) o godzinie 11.00 zapraszamy na ekranizację powieści Jane Austen, Przyjaźń czy kochanie?.

Film jest pierwszą adaptacją wczesnego utworu Austen, Lady Susan, która powstała w latach 90. XVIII wieku, lecz została opublikowana dopiero w 1871 roku. Po tę powieść epistolarną sięgnął ceniony reżyser kina niezależnego, a także scenarzysta, Whit Stillman (Metropolitan, Barcelona). - To wielka radość dodać "nową Austen" do serii zwykle udanych i pamiętnych filmowych adaptacji jej niepowtarzalnej prozy - mówił.

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do seniorów, podczas których mają okazję obejrzeć jedną z kinowych premier, wysłuchać prelekcji i podyskutować o dobrym filmie. Oczekiwanie na seans umila widzom drobny poczęstunek: kawa, herbata i ciasteczka.

Gospodarzem cyklu filmowych spotkań seniorów jest pani redaktor Maria Malatyńska, która wygłosi krótką prelekcję do filmu, a po projekcji poprowadzi dyskusję

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku! 

BILETY dla seniorów: tylko 12 zł


PRZYJAŹŃ CZY KOCHANIE? | LOVE & FRIENDSHIP
reż. Whit Stillman, Irlandia/Francja/Holandia 2015, 94'

MFF w Rotterdamie 2016

Przyjaźń czy kochanie? to pełna intryg historia miłosna rozgrywająca się na salonach osiemnastowiecznej Anglii. Piękna wdowa Lady Susan Vernon (Beckinsale) wyjeżdża do rezydencji swoich teściów, aby przeczekać plotkarską burzę, której jest bohaterką. Opanowując do perfekcji sztukę uwodzenia, planuje znaleźć odpowiednią partię nie tylko dla swojej pięknej córki, ale i dla siebie. O pomoc zwraca się do przyjaciółki Alice (Sevigny), jednak dwóch niezwykle przystojnych i przebiegłych zalotników skomplikuje jej plany.

W rolach głównych wystąpiły Kate Beckinsale (Twarz anioła, Aviator) oraz Chloë Sevigny (Zodiak, Broken Flowers, Nie czas na łzy). zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

          


PARTNERZY:

          

     

            
        
Bookmark and Share

archiwum