kpb

Wszyscy albo nikt - premiera w Kinie Pod Baranami

piątek, 24 czerwca 2016, godz. 19.00Wspólnie z Grupą Lokalną Amnesty International w Krakowie serdecznie zapraszamy na premierowy pokaz filmu Wszyscy albo nikt w ramach projektu z okazji Dnia Uchodźcy.

Wszyscy albo nikt to przewrotna komedia o losach rodziny, która w wyniku irańskiej rewolucji islamskiej jest zmuszona wyemigrować do Francji. Film opowiada prawdziwą historię Hibata Tabiba, w którego wciela się... rzeczywisty syn bohatera, gwiazda stand-upu i emitowanego w Canal+ sitcomu Bref, Kheiron. Wszyscy albo nikt to wyjątkowa opowieść o bliskowschodnich migrantach, która pozwala lepiej poznać ich kulturę i problemy.

BILETY:
20 zł
(normalny) | 14 zł (ulgowy) | 12 zł (seniorzy)

WSZYSCY ALBO NIKT | NOUS TROIS OU RIEN
reż. Kheiron, Francja 2015, 102'

Akcja zawiązuje się na początku lat 80. W wyniku irańskiej rewolucji islamskiej, skutkującej obaleniem szacha Mohammada Rezy Pahlawiego przez zwolenników ajatollaha Ruhollaha Chomeiniego, bohater wraz z żoną Fereshteh (w tej roli znana z Proroka Leïla Bekhti) i synkiem jest zmuszony wyemigrować z kraju do Francji. Tutaj, w powiecie Seine-Saint-Denis, przybysze próbują zasymilować się z lokalną społecznością.

Uczciwy, szczery i pozytywny. Laurent Doucet, Chroniques de Cliffhanger

Bookmark and Share

archiwum