kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Czerwony Kapitan (pokaz przedpremierowy)


czwartek, 23 czerwca 2016, godz. 22.30
| Thursday, June 23, 2016, 10.30 p.m.W czwartek, 23 czerwca, o godzinie 22.30 zapraszamy na ostatnie w tym roku akademickim spotkanie Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. W programie wieczoru Czerwony Kapitan, ekranizacja bestsellerowego thrillera Dominika Dána z Maciejem Stuhrem w roli głównej. Widzowie NOCNiKa zobaczą film ponad dwa miesiące przed polską premierą!

Film jest ekranizacją powieści Dominika Dána, który przeżył na własnej skórze większość z tego, co opisał w książce. Akcja thrillera rozgrywa się trzy lata po przełomowych wydarzeniach w Europie Środkowej - upadku muru berlińskiego i częściowo wolnych wyborach w Polsce oraz na pół roku przed rozpadem Czechosłowacji. W pewien upalny dzień zostaje odkryty tajemniczy szkielet z gwoździem wbitym w czaszkę. Sprawą zajmuje się młody policjant Richard Krauz (Maciej Stuhr), który ma ambicje zwalczyć stereotyp reżimowego milicjanta.

Czerwony Kapitan miał już swoją premierę na Słowacji, gdzie stał się absolutnym hitem - film ustanowił nowy rekord liczby widzów w weekend premierowy.

Prelekcję przed filmem oraz dyskusję po pokazie poprowadzi Tomasz Łętocha - student I roku SUM studiów azjatyckich na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Przed projekcją można napić się kawy, a w trakcie dyskusji posilić kanapką. Wszystko wliczone w cenę biletu.

BILETY dla studentów: wyjątkowo 12 zł


CZERWONY KAPITAN | ČERVENY KAPITÁN
reż. Michal Kollár, Czechy/Polska/Słowacja 2016, 115’ (premiera filmu: 26 sierpnia 2016)

Rok 1992. Po upadku komunizmu pozostało wiele nierozwiązanych spraw kryminalnych, których sprawcy nigdy nie ponieśli kary. W ręce Krauza (Maciej Stuhr) - ambitnego, młodego detektywa z Wydziału Zabójstw, wpada jedna z nich. Na miejskim cmentarzu odnalezione zostają zwłoki z licznymi śladami tortur. Świadomi niebezpieczeństwa, Krauz wraz ze swoim partnerem, postanawiają jednak rozwiązać zagadkę. Wszystkie tropy prowadzą do „Czerwonego Kapitana” - owianego złą sławą specjalisty od „ostatecznych” przesłuchań z czasów minionej władzy. Niewielu przeżyło spotkanie z nim. Z każdą minutą wychodzi na jaw coraz więcej faktów, a podejrzenia padają na najwyższych decydentów policji i Kościoła.

Film wyświetlany z polskimi i angielskimi napisami.
| The film will be shown with English and Polish subtitles.

The Red Captain is set in 1992, in the tumultuous times immediately following the Velvet Revolution, during the disintegration of Czechoslovakia. A skeleton with signs of torture is discovered at a construction site. Richard Krauz, a young and ambitious homicide investigator, is intrigued by this dreadful discovery and desperately tries to solve the mystery.
 Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.


PARTNERZY:

             

      


PATRONI:

    

         

Bookmark and Share

archiwum