kpb

Dojrzałe Kino - Piknik z niedźwiedziami


środa, 22 czerwca 2016, godz. 11.00W środę (22 czerwca) o godzinie 11.00 zapraszamy na film Piknik z niedźwiedziami - inteligentną i ciepłą komedię w gwiazdorskiej obsadzie, w rolach głównych: Emma Thompson, Robert Redford i Nick Nolte. Doskonałe aktorstwo, inteligentny humor i moc wzruszeń, a w tle najpiękniejsze krajobrazy Ameryki.

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do seniorów, podczas których mają okazję obejrzeć jedną z kinowych premier, wysłuchać prelekcji i podyskutować o dobrym filmie. Oczekiwanie na seans umila widzom drobny poczęstunek: kawa, herbata i ciasteczka.

Gospodarzem cyklu filmowych spotkań seniorów jest pani redaktor Maria Malatyńska, która wygłosi krótką prelekcję do filmu, a po projekcji poprowadzi dyskusję

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku! 

BILETY dla seniorów: tylko 12 zł


PIKNIK Z NIEDŹWIEDZIAMI | A WALK IN THE WOODS
reż. Ken Kwapis, USA 2015, 105'

Laureaci Oscarów - Robert Redford, Emma Thompson, Mary Steenburgen oraz wyróżniony Złotym Globem, trzykrotny zdobywca nominacji do Nagrody Akademii - Nick Nolte, w najnowszej komedii twórców Małej Miss i Kobiety pragną bardziej.

Sławny pisarz, Bill Bryson (Robert Redford), ani myśli o spokojnej emeryturze. Na przekór rodzinie i pięknej żonie (Emma Thompson) postanawia wybrać się w podróż życia. Zamierza przebyć na piechotę Szlak Appalachów - liczącą 2200 mil, malowniczą trasę łączącą stany Georgia i Maine. Nie mogąc znaleźć innych towarzyszy, Bryson zabiera na wyprawę dawno niewidzianego przyjaciela Katza (Nick Nolte), notorycznego podrywacza, dla którego ekspedycja jest sposobem na ucieczkę przed wierzycielami. Na szlaku szybko okazuje się, że dla każdego z podróżników słowo „przygoda” ma zgoła odmienne znaczenie.

Film jest adaptacją bestsellerowej powieści Billa Brysona. Prace nad filmem trwały kilkanaście lat. Pierwotnie rolę towarzysza wędrówki Roberta Redforda miał zagrać Paul Newman. Zdjęcia do filmu kręcono m.in. na terenie parku stanowego Amicalola Falls w Georgii oraz wzdłuż autentycznego Szlaku Appalachów.zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

          


PARTNERZY:

          

     

            
        
Bookmark and Share

archiwum