kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Baby Bump


czwartek, 9 czerwca 2016, godz. 22.15
| Thursday, June 9, 2016, 10.15 p.m.W czwartek, 9 czerwca, zapraszamy na nagrodzony na festiwalu w Wenecji najmocniejszy polski debiut ostatnich lat - szalony filmowy komiks o dorastaniu autorstwa Kuby Czekaja. Zdaniem amerykańskiej krytyki "niesamowite połączenie wyobraźni Davida Lyncha i Walta Disneya". Sprawdzimy to!

W spotkaniu wezmą udział producentki filmu: Magdalena Kamińska i Agata Szymańska.

Do filmu wprowadzi nas wielka fanka Baby Bump, Katarzyna Panas, która studiuje zarządzanie kulturą oraz filmoznawstwo w Instytut Sztuk Audiowizualnych UJ. Kasia jest szefową działu Kultura All In UJ i wiceprezesem Stowarzyszenia All In UJ. Po seansie zachęcamy do udziału w rozmowie o filmie.

Przed projekcją można napić się kawy, a w trakcie dyskusji posilić kanapką. Wszystko wliczone w cenę biletu.

BILETY dla studentów: tylko 10 zł


BABY BUMP | BABY BUMP
reż. Kuba Czekaj, Polska 2015, 90'

Laureat 3. edycji Biennale College Cinema
Wyróżnienie Jury Queer Lion Award MFF w Wenecji
Wyróżnienie Specjalne Festiwalu Filmowego w Gdyni
Nominacja do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego dla Agnieszki Podsiadlik
Nominacja do Paszportu Polityki dla Kuby Czekaja
OffCamera: Konkurs Polskich Filmów Fabularnych


Przeglądasz czasem album rodzinny? Uśmiechnięta buźka z dzieciństwa w pełnym słońcu, szczęście i sielanka… A pamiętasz też pierwszy plan zgładzenia rodziców? Regularną wojnę z kumplami w szkole, zdziwienie i strach, bo twoje ciało nagle zaczęło się zmieniać i żyć własnym życiem? Tego nie znajdziesz w rodzinnym albumie. Szalona historia Mickiego Housa skutecznie przypomni ci jak to naprawdę było być dzieckiem. Każdy to przeżył i ma swoje za uszami.

Chciałem stworzyć filmowy komiks o dorastaniu. Główny bohater ma 11 lat i jego ciało właśnie zaczyna się zmieniać. Nie chce być zauważany ani ignorowany. Nie wie, co się z nim dzieje. Zupełnie odrzuca fakt, że przemiana już się rozpoczęła i nie ma już powrotu do poprzedniego świata. Nie radzi sobie w relacjach z rówieśnikami i w tej do tej pory najważniejszej - z własną matką. Ucieka w świat swoich fantazji - okrutną baśń. Tam wszystko urasta do rangi spraw ostatecznych. Baby Bump to portret dziecka uwięzionego w dorastaniu. Momentami straszny, groteskowy, okrutny i dosadny. Nieliczni przyznają to na głos, ale dorastanie tak naprawdę nie jest dla dzieci. Baby Bump też nie. Kuba Czekaj, reżyser i scenarzysta

Objawienie indywidualności reżyserskiej, pełnej wigoru, fantazji i humoru. Może najbardziej wyrazistej od lat. Tadeusz Sobolewski, Gazeta Wyborcza

Poszukiwanie nowego języka kina, gejzer energii i wyobraźni. Barbara Hollender, Rzeczpospolita

Takiej wyobraźni i takiego szaleństwa audiowizualnego dawno nie widzieliśmy w polskim kinie. Ewa Szponar, OnetFilm

Film wyświetlany z angielskimi napisami.
| The film will be shown with English subtitles.
 Po seansie - bania za free w Betel Klub (Pl. Szczepański 3).


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.


PARTNERZY:

             

      


PATRONI:

    

         

Bookmark and Share

archiwum