kpb

Dojrzałe Kino - Kosmos (pokaz przedpremierowy)


środa, 8 czerwca 2016, godz. 11.00W środę (8 czerwca) o godzinie 11.00 zapraszamy na przedpremierowy pokaz ostatniego filmu Andrzeja Żuławskiego - Kosmos, adaptację powieści Witolda Gombrowicza.

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do seniorów, podczas których mają okazję obejrzeć jedną z kinowych premier, wysłuchać prelekcji i podyskutować o dobrym filmie. Oczekiwanie na seans umila widzom drobny poczęstunek: kawa, herbata i ciasteczka.

Gospodarzem cyklu filmowych spotkań seniorów jest pani redaktor Maria Malatyńska, która wygłosi krótką prelekcję do filmu, a po projekcji poprowadzi dyskusję

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl .

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku! 

BILETY dla seniorów: tylko 12 zł


KOSMOS | COSMOS
reż. Andrzej Żuławski, Francja/Portugalia 2015, 103' (premiera filmu: 1 lipca 2016)

MFF w Locarno 2015: nagroda za reżyserię

Pierwszy od 15 lat, a zarazem ostatni film enfant terrible polskiego kina - Andrzeja Żuławskiego.

Przeniesiona we współczesne realia adaptacja głośnej powieści Witolda Gombrowicza, wydanej po raz pierwszy w 1965 roku w Paryżu. Bohaterami są dwaj przyjaciele - Witold i Fuchs, którzy postanawiają spędzić kilka dni w pensjonacie prowadzonym przez panią Wojtysową.

Pozorny spokój młodych mężczyzn szybko zostaje zakłócony przez szereg tajemniczych znaków, jakie zaskakują ich na miejscu. Wśród nich najbardziej osobliwym wydaje się wróbel powieszony na sznurku w pobliskim lesie. Ten motyw powraca zresztą nie raz, zmuszając niejako bohaterów do podjęcia intrygującej gry, która nie wiadomo do czego może ich zaprowadzić. Osobliwi bowiem są tu też lokatorzy, z którymi Witold i Fuchs w miarę upływu czasu wchodzą w coraz bardziej zażyłe relacje. Rzeczywistość, jaką oglądamy, pełna jest skrajnych emocji, symboli, tajemnic, niedopowiedzeń. Zupełnie tak jak całe kino Andrzeja Żuławskiego, wybitnego polskiego reżysera, dla którego Kosmos jest rodzajem filmowego testamentu.

Portretuje proces twórczy jako formę szaleństwa. Indiewire.com
Metafizyczna komedia. Hollywood Reporter
Prowokujący i zagmatwany. Le Tempszrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

          


PARTNERZY:

          

     

            
        
Bookmark and Share

archiwum