kpb

Dojrzałe Kino na 56. KFF: Jonasz w brzuchu Lewiatana


środa, 1 czerwca 2016, godz. 11.00W najbliższym tygodniu Dojrzałe Kino gościć będzie na 56. Krakowskim Festiwalu Filmowym.

W środę, 1 czerwca, odbędzie się specjalny pokaz cyklu, podczas którego zaprezentujemy dokument o Jonaszu Kofcie, błyskotliwym poecie i przenikliwym komentatorze rzeczywistości PRL-u, prezentowanym na Festiwalu w cyklu Panorama Filmu Polskiego.

Gościem specjalnym pokazu będzie reżyser filmu, Krzysztof Wierzbicki.

Bilety na pokaz w specjalnej cenie festiwalowej - tylko 8 zł!

Na seans nie obowiązują rezerwacje.
Bilety dostępne w Kasie Kina oraz na stronie festiwalu:
TUTAJ.Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do seniorów, podczas których mają okazję obejrzeć jedną z kinowych premier, wysłuchać prelekcji i podyskutować o dobrym filmie. Oczekiwanie na seans umila widzom drobny poczęstunek: kawa, herbata i ciasteczka.

Gospodarzem cyklu filmowych spotkań seniorów jest pani redaktor Maria Malatyńska, która wygłosi krótką prelekcję do filmu, a po projekcji poprowadzi dyskusję

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl .

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku! 


JONASZ W BRZUCHU LEWIATANA | JONAH IN THE WHALE'S BELLY
reż. Krzysztof Wierzbicki, Polska 2015, 55’ (dokument)Dokumentalny portret Jonasza Kofty, błyskotliwego poety i przenikliwego komentatora rzeczywistości PRL-u. W obiektywie kamery Krzysztofa Wierzbickiego, asystenta Krzysztofa Kieślowskiego, Kofta jawi się jako wybitny przedstawiciel swojego pokolenia, uosabiający jego dążenie do wolności oraz nieskrępowanej ekspresji. Potrzeba swobody zapisała się nie tylko w jego piosenkach, lecz także w anegdotach i opowieściach z życia towarzyskiego intelektualnych elit.
zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

          


PARTNERZY:

          

     

            
        
Bookmark and Share

archiwum