kpb

Baranki Dzieciom: lato 2016

BARANKI DZIECIOM: LATO 2016
15 maja - 26 czerwca
Zapraszamy najmłodszych widzów na letnią edycję poranków filmowych dla dzieci. W majowe i czerwcowe przedpołudnia mali kinomani wybiorą się w odwiedziny do świata bohaterów najpiękniejszych filmów animowanych dla dzieci, a po seansach wezmą udział w twórczych warsztatach. Spotkania odbywają się w każdą niedzielę o godz. 11.00.

Po raz kolejny przybliżymy maluchom klasyczne polskie filmy animowane. Najmłodsi przygotują się na nadejście lata w towarzystwie rozbrykanego Reksia, niesfornych braci Bolka i Lolka oraz chłopca Pinia i słonia Dominika, których przezabawne perypetie rozbawią maluchy do łez w zrekonstruowanej cyfrowo serii bajek Proszę słonia. Ponadto ciekawi świata widzowie spotkają się z bohaterami rumuńskich, francuskich i latynoamerykańskich animacji: szczeniakiem Bălănelem i kotkiem Miaunelem (9. Festiwal Kultury Rumuńskiej), Leonem i jego przyjaciółmi (7. Przegląd Nowego Kina Francuskiego) oraz Tonkym i jego młodszą siostrą Micą (animacja wyprodukowana przez urugwajskie studio filmowe).

Z okazji Dnia Dziecka Kino Pod Baranami zaprasza 5 czerwca na specjalną odsłonę Baranków Dzieciom. Po pokazie bajki Proszę słonia centrum rodzinne Famiga zorganizuje na dziedzińcu Pałacu pod Baranami zabawy wokół wspólnego, beztroskiego puszczania baniek mydlanych. Każdy maluch otrzyma także upominek.

Po wszystkich seansach filmowych dzieci będą miały możliwość poznania swoich talentów i umiejętności oraz rozwijania wyobraźni podczas zajęć artystycznych. Warsztaty odwołują się do tematyki obejrzanych wcześniej bajek, a prowadzone są przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę animatorów oraz zaprzyjaźnionych artystów. W wiosennej edycji cyklu maluchy wezmą udział m.in. w zajęciach artystycznych ze Sztukolotnią, warsztatach bębniarskich, nauce flamenco czy zabawach z balonami.

Ponadto, wizyta w Kinie Pod Baranami stwarza niepowtarzalną okazję do poznania kina „od kuchni”, czyli zwiedzenia kabiny operatorskiej i odkrycia tajemnicy mechanizmu ruchomych obrazów.

Dodatkowo każdy mały widz może otrzymać pamiątkowy dyplom ze swojej pierwszej wizyty w kinie, który z dumą zawiesi na ścianie swojego pokoju.

Na uczestników poranków filmowych dla rodzin czekają również upominki ufundowane przez partnerów, a także zniżki w kawiarni przyjaznej dzieciom - Mamy Cafe (ul. Karmelicka 52).

BILETY: 10 złPROGRAM:

niedziela, 15 maja, godz. 11.00
BARANKI W RUMUNII
(9. Festiwal Kultury Rumuńskiej - wydarzenie towarzyszące)
MIAUNEL I BĂLĂNEL - zestaw bajek, 45’
reż. Horia Ştefănescu, Zaharia Buzea, Artin Badea, Rumunia 1974-1982
+ warsztaty artystyczne ze Sztukolotnią

W roku 1974 w rumuńskiej telewizji pojawił się krótki film Magiczne bąbelki Zaharia Buzea, który dał początek serii Miaunel i Bălănel. Bajka opowiada o przyjaźni między psem i kotem. Szczeniak Bălănel i kotek Miaunel przyszli na świat, nie wiedząc, że z natury powinni się kłócić. Tymczasem żyją w zgodzie, co więcej, są najlepszymi przyjaciółmi i wspólnie przeżywają wiele przygód. Historia przyjaźni między tymi dwoma zwierzakami spodobała się dziecięcej publiczności tak bardzo, że do 1982 roku powstało aż 60 odcinków tej serii.

Warsztaty artystyczne Sztukolotnia to oryginalne zajęcia dla dzieci inspirowane wybranymi zagadnieniami zaczerpniętymi z kultury. Eksperymentując, maluchy dokonują ważnych odkryć, rozwijają wyobraźnię oraz poznają świat sztuki i techniki. Zajęcia poprowadzi współzałożycielka Sztukolotni, animatorka kultury związana z Cricoteką, Justyna Mazur.


niedziela, 22 maja, godz. 11.00
REKSIO
- zestaw bajek, 40’
+ warsztaty artystyczne ze Sztukolotnią


REKSIO STRAŻAK | REKSIO STRAŻAK
reż. Józef Ćwiertnia, Polska 1972, 9’51”
Reksio bierze udział w gaszeniu pożaru. Piesek przechodzi strażackie szkolenie i bohatersko ratuje zagrożoną przez ogień spanielkę.

REKSIO SPORTOWIEC | REKSIO SPORTOWIEC
reż. Edward Wątor, Polska 1972, 9’5”
Reksio widząc, jak jego pan wykonuje ćwiczenia gimnastyczne, także zaczyna uprawiać sport.

REKSIO DOMATOR | REKSIO DOMATOR
reż. Lechosław Marszałek, Polska 1971, 9’51”
Reksio zakochuje się i pod wpływem tego uczucia gruntownie zmienia swoje przyzwyczajenia.

REKSIO MAGIK | REKSIO MAGIK
reż. Edward Wątor, Polska 1973, 9’38”
Reksio ogląda występy wędrownego iluzjonisty i w marzeniach sam staje się magikiem, który potrafi wyczarowywać ogromne ilości smacznych kości.

Warsztaty artystyczne Sztukolotnia to oryginalne zajęcia dla dzieci inspirowane wybranymi zagadnieniami zaczerpniętymi z kultury. Eksperymentując, maluchy dokonują ważnych odkryć, rozwijają wyobraźnię oraz poznają świat sztuki i techniki. Zajęcia poprowadzi współzałożycielka Sztukolotni, animatorka kultury związana z Cricoteką, Justyna Sławik.


niedziela, 29 maja, godz. 11.00
TONKY
- zestaw bajek, 39’
reż. Walter Tournier, Urugwaj/Brazylia/Holandia/Argentyna 2007-2009
+ warsztaty bębniarskie

Tonky to mały chłopiec, który poprzez zabawę odkrywa otaczający go świat. Jest on ciekawym wszystkiego i niezwykle twórczym dzieckiem. W codziennych zabawach często towarzyszy mu mlodsza siostrzyczka - Mica. Rodzeństwo wspólnie maluje farbami, organizuje pokaz sztuczek magicznych, bawi się w szkołę i chowanego, składa samoloty z gazet… Ich pomysłowość nie zna granic!

Warsztaty bębniarskie poprowadzi Mateusz Sarapata, uczeń rewelacyjnego perkusisty Marka „Smoka” Rajsa (Krakowska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej), członek zespołów SALK, Hatbreakers oraz Wataha Drums. Dzieci będą poznawać instrumenty (conga, djembe, dun duny, bongosy, cajon, bum bum rurki itp.), ich historię oraz dźwięki, jakie można z nich wydobyć, a także uczyć się zasad rytmiki i wspólnie muzykować.


niedziela, 5 czerwca, godz. 11.00
DZIEŃ DZIECKA Z FAMIGĄ
PROSZĘ SŁONIA
- zestaw bajek, 40’
reż. Witold Giersz, Piotr Paweł Lutczyn, Ryszard Słapczyński, Polska 1968

Film po cyfrowej rekonstrukcji.

Pinio to chłopiec, który słabo rośnie, dlatego mama podaje mu rozmaite witaminy. Pewnego dnia zniecierpliwiony malec wysypuje je do trąby porcelanowego słonika i ten niespodziewanie zaczyna rosnąć! A gdy osiąga właściwe słoniowi rozmiary, ożywa i przemawia ludzkim głosem. Słoń Dominik jest niezwykle sympatyczny: prowadzi ożywione rozmowy z mrówką, rozprawia się z narzekającymi urzędnikami, a kiedy „Darkowskiemu psuje się samochód”, zabiera całą rodzinę Pinia na wycieczkę za miasto na swoim grzbiecie (podczas opalania służy za parawan). Wkrótce jednak sprawy zaczynają się komplikować. Ostatecznie okaże się, że „mały przyjaciel jest wygodniejszy”, ale zanim to nastąpi, Pinia i Dominika spotka jeszcze wiele przygód…

Odcinki: WITAMINKI | PIERWSZE KROKI | WYCIECZKA ZA MIASTO | POWRÓT DOMINIKA

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy do wspólnego puszczania baniek mydlanych! Zabawy poprowadzą animatorzy z Famigi - nietuzinkowego centrum rodzinnego, oferującego rozmaite zajęcia dla dzieci oraz rodziców, specjalizującego się w organizacji urodzin dla maluchów i imprez plenerowych dla całej rodziny.


niedziela, 12 czerwca godz. 11.00
BARANKI WE FRANCJI

(7. Przegląd Nowego Kina Francuskiego - wydarzenie towarzyszące)
LEON I CZTERY PORY ROKU - zestaw bajek, 52’
reż. Pierre-Luc Granjon, Francja 2012
+ warsztaty artystyczne ze Sztukolotnią

Filmy z polskim dubbingiem.

Wiosna, lato, jesień czy zima - dziwne rzeczy dzieją się w królestwie Baltazara. Bajki znikają z książek, królewna zostaje porwana, wybucha tajemnicza epidemia, a Leon i jego przyjaciele starają się omijać pułapki, jakie zastawia na nich bajarz Bonifacy. Film wyprodukowano w słynnym francuskim studio animacji Folimage.

Odcinki: WIOSNA | LATO

Warsztaty artystyczne Sztukolotnia to oryginalne zajęcia dla dzieci inspirowane wybranymi zagadnieniami zaczerpniętymi z kultury. Eksperymentując, maluchy dokonują ważnych odkryć, rozwijają wyobraźnię oraz poznają świat sztuki i techniki. Zajęcia poprowadzi animatorka kultury, współpracująca z Cricoteką i MOCAKiem, Joanna Zbela.


niedziela, 26 czerwca, godz. 11.00
ZABAWY BOLKA I LOLKA
- zestaw bajek, 40’
reż. Stanisław Dülz, Alfred Ledwig, Władysław Nehrebecki, Wacław Wajser, Polska 1963
+ warsztaty bębniarskie

Bolek i Lolek to bohaterowie jednego z najpopularniejszych polskich seriali animowanych dla dzieci, których nikomu nie trzeba przedstawiać. W prezentowanych odcinkach chłopcy - zainspirowani obejrzanymi filmami i programami telewizyjnymi - bawią się w Indian i kowbojów, odgrywają słynny strzał z kuszy Wilhelma Tella czy naśladują śmiałe wyczyny Zorro.

Odcinki: KUSZA | DZIELNI KOWBOJE | SKRZYŻOWANIE SZPADY | INDIAŃSKIE TROFEUM

Warsztaty bębniarskie poprowadzi Mateusz Sarapata, uczeń rewelacyjnego perkusisty Marka „Smoka” Rajsa (Krakowska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej), członek zespołów SALK, Hatbreakers oraz Wataha Drums. Dzieci będą poznawać instrumenty (conga, djembe, dun duny, bongosy, cajon, bum bum rurki itp.), ich historię oraz dźwięki, jakie można z nich wydobyć, a także uczyć się zasad rytmiki i wspólnie muzykować.KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM
Kino Pod Baranami dziewięciokrotnie zostało uhonorowane tytułem
Miejsca Przyjaznego Maluchom!

W minionym roku Kino otrzymało też tytuł Miejsca Najbardziej Przyjaznego Maluchom wśród krakowskich kin z racji jubileuszowej, dziesiątej edycji akcji.

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!PARTNERZY CYKLU

                           

    


CYKL POLECAJĄ:

CzasDzieci.pl           

Qlturka.pl    Mali Turyści   MiastoDzieci.pl       

Bookmark and Share

archiwum