kpb

Pokaz specjalny filmu The Epic of Everest (1924) z muzyką na żywo

FESTIWAL FILMU NIEMEGO gościnnie
na 56. KRAKOWSKIM FESTIWALU FILMOWYM
- pokaz filmu THE EPIC OF EVEREST (1924)
z muzyką na żywo KARPATY MAGICZNE 

sobota, 4 czerwca 2016, godz. 18.00
Małopolski Ogród Sztuki
(ul. Rajska 12)Silent Film Festival at the 56th Krakow Film Festival
- screening of THE EPIC OF EVEREST (1924)
with live music by
KARPATY MAGICZNE

Saturday, June 4th, 2016, 6 p.m.
Malopolska Garden of Arts
(Rajska 12 Street)

(click here for English version)Wspólnie z Fundacją Dla Kina zapraszamy na pokaz specjalny filmu niemego z muzyką na żywo podczas 56. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. The Epic of Everest (1924), wraz z towarzyszącą mu muzyką etno-folkowego zespołu Karpaty Magiczne stanowi zapowiedź 17. edycji Festiwalu Filmu Niemego, która odbędzie się w dniach 1-4 grudnia bieżącego roku.

Czerwcowy seans filmowo-muzyczny jest efektem współpracy Festiwalu Filmu Niemego i Krakowskiego Festiwalu Filmowego, który od lat prezentuje oraz nagradza najciekawsze i najbardziej nowatorskie filmy dokumentalne z całego świata. Pragniemy pokazać, w jakich okolicznościach narodziło się kino dokumentalne.

Kamera filmowa od początków kinematografii towarzyszyła podróżnikom, odkrywcom i badaczom podczas ekspedycji w nieznane. The Epic of Everest opowiada o trzeciej w historii wyprawie na Dach Świata, w której udział wzięli jedni z najwybitniejszych himalaistów epoki, m.in. Andrew Irvine i George Mallory.

Film zostanie pokazany w wersji odrestaurowanej cyfrowo przez British Film Institute w Londynie - z polskimi i angielskimi napisami.

Muzykę na żywo do filmu zaprezentuje zespół Karpaty Magiczne, który - poprzez oryginalne brzmienia niezwykłych instrumentów - próbuje sięgać do serca najstarszych tradycji muzycznych. Muzycy wystąpią w składzie: Anna Nacher (głos, tampury, elektronika), Marek Styczyński (tradycyjne i nowe instrumenty dęte, syntezator Mooga, instrumenty perkusyjne, modyfikowane cymbały santoor), Jan Kubek (tabla i inne instrumenty perkusyjne) oraz Dawid Adrjanczyk (elektryczne organy).

Poprzedni seans filmu The Epic of Everest z muzyką Karpat Magicznych okazał się przebojem 15. Festiwalu Filmu Niemego (w 2014 r.).
BILETY:
35 zł
(w przedsprzedaży do 26.05)
40 zł (od 27.05 )
20 zł (z karnetem KFF)
KUP ONLINE: http://bit.ly/1R15i4V (opłata internetowa: 1 zł)
Miejsca są nienumerowane!

Bilety do nabycia online, w kasie Kina Pod Baranami (od 15.05) oraz w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (od 29.05).


O FILMIE:

THE EPIC OF EVEREST | THE EPIC OF EVEREST:
THE OFFICIAL RECORD OF MALLORY AND IRVINE’S 1924 EXPEDITION
reż. John Noel, Wielka Brytania 1924, 87’
(film odrestaurowany przez British Film Institute w Londynie)
(English intertitles with Polish subtitles)

Choć pierwsi ludzie stanęli na Dachu Świata w 1953 roku, już w latach dwudziestych XX wieku Mount Everest rozpalał ambicje i przyciągał śmiałków. W 1924 roku wyruszyła w góry trzecia w historii ekspedycja. W jej skład weszli najwybitniejsi himalaiści epoki, m.in. Andrew Irvine i George Mallory.

John Noel, odpowiedzialny za dokumentację wyprawy, pracował z kamerą w ekstremalnych warunkach, jednak udało mu się zarejestrować zapierające dech w piersiach obrazy. Film zawiera także najwcześniejsze uwiecznione na taśmie filmowej sceny z życia mieszkańców Tybetu.

// The 1924 Mount Everest expedition. Stunning images filmed in the harshest of conditions.
KARPATY MAGICZNE (Magic Carpathians)Karpaty Magiczne to zainicjowany w 1999 roku projekt multiinstumentalisty Marka Styczyńskiego i wokalistki Anny Nacher, byłych członków legendarnej formacji Atman. W swojej twórczości łączą elektronikę z tradycyjnymi instrumentami i motywami muzycznymi z całego świata. Tę dźwiękową mozaikę sami nazywają etno-folk deathcore.

// Experimental, avant-garde, weird folk influenced by various musical traditions. Plethora of original instruments.

Zespół skupia wokół siebie grono zaprzyjaźnionych muzyków, którzy włączają się we wspólne przedsięwzięcia.

• W składzie:
Anna Nacher - głos, tampury, elektronika
Marek Styczyński - tradycyjne i nowe instrumenty dęte, syntezator Mooga, instrumenty perkusyjne, modyfikowane cymbały santoor
Jan Kubek - tabla i inne instrumenty perkusyjne
Dawid Adrjanczyk - elektryczne organy

// Oficjalna strona 
// Facebook 
// MySpace 


     
Bookmark and Share

archiwum