kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Nasza młodsza siostra


czwartek, 19 maja 2016, godz. 22.45Po nagrodzonym przez jury festiwalu w Cannes 2013 filmie Jak ojciec i syn Hirokazu Kore-eda powraca z - inspirowaną kinem Yasujiro Ozu - subtelną opowieścią o miłości i bliskości. W czwartek, 19 maja, zapraszamy na nominowaną do Złotej Palmy Naszą młodszą siostrę. Film zostanie wyświetlony z angielskimi napisami.

Spotkanie poprowadzi Maja Korbecka, studentka filmoznawstwa (Instytut Sztuk Audiowizualnych UJ) i studiów dalekowschodnich na Uniwersytecie Jagiellońskim.


W dyskusji weźmie też udział gość specjalny - pan Takehiko Okazaki. Pochodzi on z Kamakury, gdzie rozgrywa się akcja filmu Nasza młodsza siostra i jest managerem polskiego oddziału firmy CHOYA - producenta tradycyjnego japońskiego likieru Umeshu, którego będziemy mogli skosztować po pokazie :)   


BILETY dla studentów: tylko 10 zł


NASZA MŁODSZA SIOSTRA | UMIMACHI DIARY | OUR LITTLE SISTER
reż. Hirokazu Kore-eda, Japonia 2015, 128' 

MFF w Cannes 2015: nominacja do Złotej Palmy, konkurs główny
MFF w San Sebastian 2015: nagroda publiczności

Trzy siostry mieszkają w wielkim, starym domu w Kamakurze pod Tokio. Kiedy dowiadują się o śmierci ojca, którego nie widziały od 15 lat, jadą na daleką prowincję, aby wziąć udział w pogrzebie. Tam poznają swoją nastoletnią przyrodnią siostrę, o której istnieniu nie wiedziały. Zapraszają ją, by zamieszkała razem z nimi i postanawiają zrobić wszystko, by młoda dziewczyna poczuła się częścią rodziny.

Śmiało można powiedzieć, że Kore-eda osiągnął mistrzostwo w budowaniu zniuansowanych portretów rodzinnych. Filmweb.pl

Świetne, przyjemne, ale też mądre i humanistyczne kino dla każdego szukającego nie tylko rozrywki, ale również nieco zadumy. Tomiga

Film zostanie wyświetlony z polskimi i angielskimi napisami.
| The film will be shown with both English and Polish subtitles.
 Po seansie - bania za free w Betel Klub (Pl. Szczepański 3).


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.


PARTNERZY:

             

      


PATRONI:

    

         

Bookmark and Share

archiwum