kpb

Spotkania Filozoficzne: Nasza młodsza siostra (przedpremierowo!)

środa, 11 maja 2016, godz. 20.15Wraz z Instytutem Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego i magazynem Filozofuj! zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu Nasza młodsza siostra - inspirowaną kinem Ozu subtelną opowieścią o miłości i bliskości w reżyserii Hirokazu Kore-edy, laureata Nagrody Jury w Cannes sprzed dwóch lat za znakomity dramat rodzinny Jak ojciec i syn.

Film Hirokazu Kore-edy, jednego z najbardziej uznanych współczesnych reżyserów, to realistyczny i pełen niuansów portret relacji między czterema siostrami, a także słodko-gorzka opowieść o ludziach żyjących w nadmorskim mieście. Na tle niezwykłej przyrody opowiada poruszającą historię o skomplikowanych emocjach, poszukiwaniu siebie i powstawaniu prawdziwej rodziny.

Po seansie zapraszamy do rozmowy inspirowanej filmem oraz do degustacji tradycyjnego japońskiego likieru Umeshu, na którą zapraszamy wraz z producentem, firmą CHOYA.
Dyskusję poprowadzi mgr Dorian Mączka z Instytutu Filozofii UJ, który zajmuje się filozofią kultury i filozofią nauki, bada możliwości poznania innych kultur, relacje i nasze podejście do rozmaitych kultur. Działa również w stowarzyszeniu Rewersy Kultury i pracuje w programie "Kultura wykluczenia?".   

BILETY:
18 zł
(normalny) | 14 zł (ulgowy) | 12 zł (senior)


Spotkania Filozoficzne, organizowane we współpracy z Instytutem Filozofii UJ i czasopismem Filozofuj!, są okazją do rozmowy o filozofii, kulturze i kinie. Celem spotkań jest spojrzenie na najnowsze światowe premiery z pogłębionej perspektywy.

// http://www.filozofia.uj.edu.pl
// https://www.facebook.com/InstytutFilozofiiUJ?fref=ts


PATRON MEDIALNY:
O FILMIE:

NASZA MŁODSZA SIOSTRA | UMIMACHI DIARY | OUR LITTLE SISTER
reż. Hirokazu Kore-eda, Japonia 2015, 128' (premiera filmu: 13 maja 2016)

MFF w Cannes 2015: nominacja do Złotej Palmy, konkurs główny
MFF w San Sebastian 2015: nagroda publiczności

Trzy siostry mieszkają w wielkim, starym domu w Kamakurze pod Tokio. Kiedy dowiadują się o śmierci ojca, którego nie widziały od 15 lat, jadą na daleką prowincję, aby wziąć udział w pogrzebie. Tam poznają swoją nastoletnią przyrodnią siostrę, o której istnieniu nie wiedziały. Zapraszają ją, by zamieszkała razem z nimi i postanawiają zrobić wszystko, by młoda dziewczyna poczuła się częścią rodziny.

Śmiało można powiedzieć, że Kore-eda osiągnął mistrzostwo w budowaniu zniuansowanych portretów rodzinnych. Filmweb.pl

Świetne, przyjemne, ale też mądre i humanistyczne kino dla każdego szukającego nie tylko rozrywki, ale również nieco zadumy. Tomiga

Film zostanie wyświetlony z polskimi i angielskimi napisami.
| The film will be shown with both English and Polish subtitles.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum