kpb

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Modelka

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina 
MODELKA
(reż. Mads Matthiesen) 

sobota, 14 maja 2016, godz. 11.00Zapraszamy na majowe Spotkanie Młodych Amatorów Kina!

W programie Modelka - duńsko-polska koprodukcja opowiadająca o fascynujących kulisach świata paryskiej mody w reżyserii Madsa Matthiesena, twórcy nagrodzonego w Sundance i na festiwalu Off Camera Misiaczka.

Pokazywana premierowo podczas niedawno zakończonej 9. edycji festiwalu Netia Off Camera Modelka jest drugim filmem pełnometrażowym duńskiego reżysera Madsa Matthiesena. W rolach głównych wystąpili: debiutująca na wielkim ekranie supermodelka Maria Palm, brytyjski muzyk i aktor Ed Skrein (Deadpool, Gra o tron) oraz polska gwiazda światowej sceny modelingu - Charlotte Tomaszewska. Producentem Modelki jest Zentropa Entertainments (Polowanie, Nimfomanka).

Zdjęcia do filmu kręcono w Paryżu i Warszawie. Jak opowiadał reżyser po przyjeździe do Polski: Po dobrym przyjęciu mojego ostatniego filmu w Polsce, jest mi niezmiernie miło znów tu być, tym razem - pracując ze świetną polską ekipą i obsadą. Bardzo się cieszę na te cztery tygodnie zdjęć.

Wstęp przed pokazem oraz dyskusję po seansie poprowadzi Aleksandra Musiał, uczennica III klasy V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie i pomysłodawczyni SMAKu.

BILETY dla uczniów TYLKO 10 zł!

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!


O FILMIE:

MODELKA | THE MODEL
reż. Mads Matthiesen, Dania/Polska 2015, 105’

Marzeniem Emmy (Maria Palm) jest zostanie modelką międzynarodowego formatu i praca dla ekskluzywnej marki Chanel. Wreszcie dostaje upragnioną szansę i wyjeżdża do stolicy światowej mody - Paryża. Wprowadza się do lokalu, gdzie mieszka pochodząca z Polski Zofia (Charlotte Tomaszewska). Nowa przyjaciółka wprowadza nowicjuszkę w świat pełen atrakcyjnych ludzi, drogich marek i luksusowych imprez. Emma bardzo szybko zaczyna odnosić sukcesy. Na jednej z sesji zdjęciowych poznaje przystojnego i charyzmatycznego fotografa - Shane’a (Ed Skrein). Dziewczyna zakochuje się w mężczyźnie od pierwszego wejrzenia. Wkrótce jednak ich relacja zacznie przybierać charakter niebezpiecznej obsesji. Emma szybko poznaje prawdziwe kulisy branży modelingu.
Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich liceów, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - intensywnie dyskutują o tym, co zobaczyli.

Dlaczego SMAK? Przede wszystkim z powodu naszych oczekiwań wobec kina. Nie wystarcza nam zwykły multipleks, w którym po seansie widzowie jedynie wyrzucają do kosza puste kubełki po popcornie. Jako młodzi odbiorcy stwierdziliśmy, że chcemy mieć możliwość do dyskusji, wspólnej refleksji nad tematami, które poruszają twórcy filmowi - mówi pomysłodawczyni spotkań Aleksandra Musiał z V LO - Dzięki Kinu Pod Baranami możemy wspólnie realizować nasze oczekiwania. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do naszej grupy!

Pokazy filmowe dla młodzieży odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez uczniów krakowskich liceów, a kończy żywa dyskusja na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują uczestnicy.UCZESTNICY O SMAKu:

"Trudno mi znaleźć argumenty, które mogłyby przemawiać przeciwko SMAK-owi, może pomijając wczesną porę spotkań. Więc jeśli tylko uwielbiasz kino, lubisz atmosferę kin studyjnych i nie przeszkadza Ci wczesna pora spotkań, to SMAK jest czymś dla Ciebie. Nawet jeśli lubisz kino tylko od czasu do czasu, to warto po prostu przyjść i przekonać się na własnej skórze, czy taka konwencja Ci odpowiada, czy też nie."

Olga Filip, II LO w Krakowie

Zachęcamy do lektury całej relacji na stronie : https://famaiilo.wordpress.com/2016/03/15/smak-spotkania-mlodych-amatorow-kina/ :-)
SMAK poleca: ZIELONA KARTA UCZNIA

Drodzy Uczniowie - od podstawówek po licea - dajemy Wam Zieloną Kartę do Kina Pod Baranami!

JAK TO DZIAŁA:

✓ odbierz swoją Kartę w jednej z kas Kina Pod Baranami okazując ważną legitymację uczniowską (noś ją zawsze przy sobie!)
✓ okazuj Kartę przy zakupie biletu na każdy seans w Kinie Pod Baranami (1 seans = 1 stempel)
✓ odbieraj darmowe wejściówki (5 stempli to 1 bilet gratis*)

* na dowolny seans repertuarowy, w tym projekcje w ramach SMAK - Spotkania Młodych Amatorów Kina; z wyłączeniem filmów zastrzeżonych przez dystrybutora oraz wydarzeń specjalnych.PARTNERZY SMAKu:


    
Bookmark and Share

archiwum