kpb

Dojrzałe Kino - Dama w vanie


środa, 23 marca 2016, godz. 11.00



W środę (23 marca) o godzinie 11.00 zapraszamy dojrzałych widzów na pokaz filmu Dama w vanie - opartej na prawdziwej historii przyjaźni dwojga ludzi brytyjskiej komedii z popisową kreacją aktorską Maggie Smith, wielkiej damy kina.

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do seniorów, podczas których mają okazję obejrzeć jedną z kinowych premier, wysłuchać prelekcji i podyskutować o dobrym filmie. Oczekiwanie na seans umila widzom drobny poczęstunek: kawa, herbata i ciasteczka.

Gospodarzem cyklu filmowych spotkań seniorów jest pani redaktor Maria Malatyńska, która wygłosi krótką prelekcję do filmu, a po projekcji poprowadzi dyskusję

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl .

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku! 

BILETY dla seniorów: 12 zł


DAMA W VANIE | THE LADY IN THE VAN
reż. Nicholas Hytner, Wielka Brytania 2015, 104'

Złote Globy 2016 - nominacja:
najlepsza aktorka w komedii lub musicalu - Maggie Smith
Brytyjskie Nagrody Filmowe BAFTA 2016 - nominacja:
najlepsza aktorka pierwszoplanowa

Oparta na prawdziwych wydarzeniach poruszająca historia przyjaźni dwojga ludzi, która na zawsze zmieniła ich życie. Pojawienie się ekscentrycznej, pewnej siebie starszej pani w jednej z eleganckich dzielnic Londynu budzi niepokój jej mieszkańców. Panna Shepherd mieszka bowiem w vanie, którego, jak twierdzi, zaparkowała „tymczasowo” na podjeździe domu Alana Bennetta. Spędzi tam kolejnych 15 lat.

Film powstał w oryginalnych przestrzeniach, które zamieszkiwali Shepherd i Bennett. Za reżyserię odpowiada jeden z najbardziej uznanych twórców kina europejskiego, zdobywca BAFTy i teatralnej nagrody Tony, Nicholas Hytner (Szaleństwo króla Jerzego, Męska historia). Za rolę panny Shepherd Maggie Smith została uhonorowana nominacją do Złotego Globu i Brytyjskiej Nagrody Filmowej BAFTA.

Przyzwyczaiła nas do kreacji dostojnych dam, ale w łachmanach, jako bezczelna, nieco opryskliwa bezdomna Mary Shepherd z komedii Dama w vanie Maggie Smith jest jeszcze wspanialsza. Dagmara Romanowska, Film.onet.pl







zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

          


PARTNERZY:

          

     

            
        
Bookmark and Share

archiwum