kpb

Dojrzałe Kino - Niewinne


środa, 16 marca 2016, godz. 11.00W środę (16 marca) o godzinie 11.00 zapraszamy dojrzałych widzów na pokaz filmu Niewinne – opartego na prawdziwej historii najnowszego obrazu autorki Coco Chanel z udziałem Agaty Kuleszy, Agaty Buzek oraz wschodzącej gwiazdy francuskiego kina, Lou de Laâge.

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do seniorów, podczas których mają okazję obejrzeć jedną z kinowych premier, wysłuchać prelekcji i podyskutować o dobrym filmie. Oczekiwanie na seans umila widzom drobny poczęstunek: kawa, herbata i ciasteczka.

Gospodarzem cyklu filmowych spotkań seniorów jest pani redaktor Maria Malatyńska, która wygłosi krótką prelekcję do filmu, a po projekcji poprowadzi dyskusję

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl .

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku! 

BILETY dla seniorów: 12 zł


NIEWINNE | LES INNOCENTES
reż. Anne Fontaine, Francja/Polska/Belgia 2015, 115'

MFF Sundance 2016: światowa premiera

Francusko-polska produkcja, zrealizowana w całości w Polsce z udziałem znakomitych polskich aktorek m.in. Agaty Kuleszy, Agaty Buzek, Joanny Kulig, Anny Próchniak, Katarzyny Dąbrowskiej, Heleny Sujeckiej oraz wschodzącej gwiazdy francuskiego kina Lou de Laâge (Oddychaj), wyróżnionej podczas festiwalu Berlinale nagrodą Shooting Stars, przyznawaną 10 najzdolniejszym europejskim aktorom młodego pokolenia.

Tuż po drugiej wojnie światowej francuski Czerwony Krzyż prowadzi akcję repatriacji i gromadzi swoich obywateli w szpitalu. Wśród lekarzy jest młodziutka Matylda Beaulieu (Lou de Laâge). W szpitalu zjawia się siostra z oddalonego o kilka kilometrów klasztoru i błaga o pomoc dla umierającej kobiety. Problemem jest poród jednej z zakonnic... Okazuje się, że siostry padły ofiarą zbiorowego gwałtu dokonanego przez czerwonoarmistów. Matylda chce sprowadzić pomoc, lecz Matka Przełożona (Agata Kulesza) chce za wszelką cenę ukryć tajemnicę, żeby uniknąć skandalu. Witana przez zakonnice z nieufnością, Matylda wkracza w nieznany sobie świat i zaprzyjaźnia się z siostrą Marią (Agata Buzek). Razem odkryją przerażającą prawdę, ukrytą za murami klasztoru...

Zjawiskowy film. Le Nouvel Observateur
Fenomenalna kreacja Agaty Kuleszy. Screen Daily
Olśniewająco piękny. ChristianityToday.comzrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

          


PARTNERZY:

          

     

            
        
Bookmark and Share

archiwum