kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: El Clan (przedpremierowo)


czwartek, 10 marca 2016, godz. 23.15W czwartek, 10 marca, na przedpremierowym pokazie obejrzymy argentyńskiego kandydata do Oscara: El Clan - uhonorowany drugą nagrodą festiwalu w Wenecji film oparty na prawdziwej historii rodziny Puccio.

Film Pabla Trapero, twórcy Lwicy i Carancho, uhonorowany został drugą nagrodą festiwalu w Wenecji (Srebrne Lwy) i był przebojem argentyńskich kin - już w ciągu dwóch pierwszych tygodni przyciągnął do kin blisko półtorej miliona widzów.

Reżyser obdarza okrutną opowieść pewną dozą groteski, którą potęguje stylizacja: fryzury, stroje, pozornie niedopasowana ścieżka dźwiękowa. Oparty na prawdziwej historii rodziny Puccio film obfituje w podejrzenia, intrygi i świetnie ukazuje czasy dyktatury oraz powrotu demokracji w Argentynie.

Spotykamy się jak zwykle wieczorową porą, rozkręcamy się kawą i herbatą, przysłuchujemy się krótkiemu wprowadzeniu i oglądamy... Po seansie posilamy się kanapkami i rozmawiamy do białego rana :) Na koniec w klubie Betel czeka na nas bania za free. Bilety: tylko 10 zł!

BILETY dla studentów: tylko 10 złEL CLAN | EL CLAN
reż. Pablo Trapero, Argentyna 2015, 113' (premiera filmu: 11 marca 2016)

MFF w Wenecji 2015: SREBRNE LWY
Hiszpańskie Nagrody Filmowe GOYA 2016: najlepszy film iberoamerykański
MFF w Toronto 2015: specjalne wyróżnienie w sekcji Platform
Argentyński kandydat do Oscara 2016


Argentyna, początek lat 80. Za obrazem tradycyjnej rodziny z dzielnicy San Isidro, kryje się złowieszczy klan aranżujący porwania oraz dokonujący morderstw. Na czele klanu stoi surowy ojciec Arquímedes. Jego najstarszy syn, Alejandro, gwiazdor drużyny rugby, umiejętnie wskazuje mu potencjalne ofiary. Jego sława sprawia, że jest on poza podejrzeniami. Pozostali członkowie rodziny w mniejszym lub większym stopniu są zaangażowani w porwania, i mają swój udział w zyskach z okupu od rodzin ofiar.

Ma w sobie wszystko, co dobre kino mieć powinno: wartką akcję, ciekawie naszkicowane postacie, dreszcz emocji i odrobinę humoru, a przy tym mówi o rzeczach ważnych. Adam Kruk, Filmweb.pl

El Clan to wybuchowa, rock’n’rollowa mieszanka akcji, kultowych kawałków muzycznych (...) i ironicznego humoru. Diana Dąbrowska, O.pl
Po seansie - bania za free w Betel Klub (Pl. Szczepański 3).


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.


PARTNERZY:

              

      


PATRONI:

    

         

Bookmark and Share

archiwum