kpb

Dojrzałe Kino - Pokój


środa, 9 marca 2016, godz. 11.00W środę (9 marca) o godzinie 11.00 zapraszamy na pokaz filmu Pokój - obsypany nagrodami najnowszy film twórcy Franka z Brie Larson w nagrodzonej Oscarem roli matki, której miłość do syna daje moc stwarzania własnego świata.

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do seniorów, podczas których mają okazję obejrzeć jedną z kinowych premier, wysłuchać prelekcji i podyskutować o dobrym filmie. Oczekiwanie na seans umila widzom drobny poczęstunek: kawa, herbata i ciasteczka.

Gospodarzem cyklu filmowych spotkań seniorów jest pani redaktor Maria Malatyńska, która wygłosi krótką prelekcję do filmu, a po projekcji poprowadzi dyskusję

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl .

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku! 

BILETY dla seniorów: 12 zł


POKÓJ | ROOM
reż. Lenny Abrahamson, Irlandia/Kanada 2015, 118'

Oscary: najlepsza aktorka pierwszoplanowa - Brie Larson
- 3 nominacje: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy scenariusz adaptowany - Emma Donoghue
Złoty Glob: najlepsza aktorka w dramacie - Brie Larson
- 2 nominacje: najlepszy film - dramat, najlepszy scenariusz
MFF w Toronto, Warszawski Festiwal Filmowy: Nagroda Publiczności
Brytyjska Nagroda Filmowa BAFTA: najlepsza aktorka pierwszoplanowa, nominacja za najlepszy scenariusz adaptowany
Independent Spirit Awards: najlepsza aktorka pierwszoplanowa, najlepszy debiut scenariopisarski

Nominowany do czterech Oscarów, w tym za najlepszy film, poruszający dramat o intensywności najlepszego thrillera ze znakomitymi kreacjami aktorskimi Brie Larson (Oscar, Złoty Glob, BAFTA), Joan Allen i debiutującego Jacoba Tremblay’a (Critics' Choice Award).
 
Jack ma pięć lat, gdy dowiaduje się od mamy, że pokój w którym mieszka z nią od urodzenia nie jest całym światem. Wychował się tu, myśląc że po drugiej stronie ścian jest pustka. Teraz matka decyduje się powiedzieć mu prawdę i z jego pomocą podjąć walkę o wolność. Od prawie 6 lat są tu więzieni przez człowieka, który każe nazywać się Dużym Nickiem. Izoluje ich od świata, grożąc, że próba ucieczki zostanie ukarana śmiercią. Mama obmyśla niezwykle ryzykowny plan, którego głównym bohaterem ma być właśnie Jack.

Niezwykła opowieść o wielkiej miłości matki i dziecka, która daje moc stwarzania własnego świata.zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

          


PARTNERZY:

          

     

            
        
Bookmark and Share

archiwum