kpb

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Oddychaj (Respire)

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina
ODDYCHAJ
(Respire, reż. Mélanie Laurent)

sobota, 5 marca 2016, godz. 10.00Na marcowy SMAK wybraliśmy film Oddychaj (Respire) - nominowaną do dwóch Cezarów opowieść o niebezpiecznej przyjaźni dwóch młodych dziewczyn.

Co prawda, zajął on 2. miejsce w Waszym głosowaniu, ale wydaje się mieć większy potencjał do ciekawej dyskusji :)

Gościnnie spotkanie poprowadzi Szymon Witkowski, student organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej w PWSzFiTviT w Łodzi.

BILETY dla uczniów TYLKO 10 zł!

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich liceów, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - intensywnie dyskutują o tym, co zobaczyli.

Dlaczego SMAK? Przede wszystkim z powodu naszych oczekiwań wobec kina. Nie wystarcza nam zwykły multipleks, w którym po seansie widzowie jedynie wyrzucają do kosza puste kubełki po popcornie. Jako młodzi odbiorcy stwierdziliśmy, że chcemy mieć możliwość do dyskusji, wspólnej refleksji nad tematami, które poruszają twórcy filmowi - mówi pomysłodawczyni spotkań Aleksandra Musiał z V LO - Dzięki Kinu Pod Baranami możemy wspólnie realizować nasze oczekiwania. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do naszej grupy!

Pokazy filmowe dla młodzieży odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez uczniów krakowskich liceów, a kończy żywa dyskusja na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują uczestnicy.


O FILMIE:

ODDYCHAJ | RESPIRE
reż. Mélanie Laurent, Francja 2014, 91'

MFF w Cannes 2014: nominacja do nagrody Queer Palm
Cezary 2015: nominacje za najlepszy debiut aktorski: Joséphine Japy, Lou de Laâge
Festiwal Ale Kino! 2015: Nagroda Główna dla najlepszego pełnometrażowego filmu dla młodzieży


Film w reżyserii Mélanie Laurent, gwiazdy filmów Bękarty wojny, Iluzja i Debiutanci.

Charlie prowadzi życie typowej 17-latki - pełne spotkań z przyjaciółmi i małych namiętności. Znajduje się w tym momencie życia, kiedy nie jest się już dzieckiem, ale też nie można powiedzieć, że jest się dorosłym. Jest zdolna, ambitna i piękna, jednak nie wolna od wątpliwości, rozczarowań i przede wszystkim samotności. Pojawia się Sarah. Nowa w klasie, intrygująca i zadziorna. Ma osobowość i zawsze jest gwiazdą - w szkole, na imprezach, wśród dziewczyn i chłopaków. Sarah zbliża się do Charlie, a ta zakochuje się w niej. Intensywnie i nieodwracalnie. Sarah daje jej coś nowego, ale nie na długo - szybko znajduje szczęście u boku kogoś innego.

Oddychaj prezentuje nam dwie obiecujące aktorki: Lou de Laâge, potrafiącą zmienić się z czułej przyjaciółki w bezlitosną sadystkę, i Joséphine Japy która, bez przesadnej histerii, gra rolę dziewczyny na granicy szaleństwa. Mathilde Blottière, Télérama


SMAK poleca: ZIELONA KARTA UCZNIA

Drodzy Uczniowie - od podstawówek po licea - dajemy Wam Zieloną Kartę do Kina Pod Baranami!

JAK TO DZIAŁA:

✓ odbierz swoją Kartę w jednej z kas Kina Pod Baranami okazując ważną legitymację uczniowską (noś ją zawsze przy sobie!)
✓ okazuj Kartę przy zakupie biletu na każdy seans w Kinie Pod Baranami (1 seans = 1 stempel)
✓ odbieraj darmowe wejściówki (5 stempli to 1 bilet gratis*)

* na dowolny seans repertuarowy, w tym projekcje w ramach SMAK - Spotkania Młodych Amatorów Kina; z wyłączeniem filmów zastrzeżonych przez dystrybutora oraz wydarzeń specjalnych.


PARTNERZY SMAKu:


    
Bookmark and Share

archiwum