kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Pokój (pokaz przedpremierowy)


czwartek, 18 lutego 2016, godz. 23.15W czwartek, 18 lutego, zapraszamy na przedpremierowy seans sensacji festiwalu Sundance, nominowanego do czterech Oscarów (w tym: najlepszy film) Pokoju Lenny'ego Abrahamsona.

Wprowadzenie do filmu wygłosi Aneta Caputa - studiuje ekonomię na Uniwersytecie Ekonomicznym (I rok SUM). Ma teraz dużo wolnego czasu, więc ogląda dużo filmów i jak sama mówi "uczy się kina".

Spotykamy się jak zwykle wieczorową porą, rozkręcamy się kawą i herbatą, przysłuchujemy się krótkiemu wprowadzeniu i oglądamy... Po seansie posilamy się kanapkami i rozmawiamy do białego rana :) Na koniec w klubie Betel czeka na nas bania za free. Bilety: tylko 10 zł!

BILETY dla studentów: tylko 10 złPOKÓJ | ROOM
reż. Lenny Abrahamson, Irlandia/Kanada 2015, 118' (premiera: 26 lutego 2016)

4 nominacje do Oscara: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepsza aktorka pierwszoplanowa - Brie Larson, najlepszy scenariusz adaptowany - Emma Donoghue
Złoty Glob: najlepsza aktorka w dramacie - Brie Larson
- 2 nominacje: najlepszy film - dramat, najlepszy scenariusz
MFF w Toronto, Warszawski Festiwal Filmowy: Nagroda Publiczności

Jack ma pięć lat, gdy dowiaduje się od mamy, że pokój w którym mieszka z nią od urodzenia nie jest całym światem. Wychował się tu, myśląc że po drugiej stronie ścian jest pustka. Teraz matka decyduje się powiedzieć mu prawdę i z jego pomocą podjąć walkę o wolność. Od prawie 6 lat są tu więzieni przez człowieka, który każe nazywać się Dużym Nickiem. Izoluje ich od świata, grożąc, że próba ucieczki zostanie ukarana śmiercią. Mama obmyśla niezwykle ryzykowny plan, którego głównym bohaterem ma być właśnie Jack.

Świetnie poprowadzona historia.
Michał Kaczoń, Film

Abrahamson bezbłędnie przekłada język powieści na obraz filmowy.

Eric Kohn, indieWIRE
 
Znakomity Pokój to film dający do myślenia i poruszający zarazem, a czasami wręcz obezwładniający.
Jason Gorber, TwitchFilm
Po seansie - bania za free w Betel Klub (Pl. Szczepański 3).


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.


PARTNERZY:

              

      


PATRONI:

    

         

Bookmark and Share

archiwum