kpb

Dojrzałe kino - Syn Szawła


środa, 27 stycznia 2016, godz. 11.00



W środę (27 stycznia) o godzinie 11.00 zapraszamy na obsypany nagrodami, w tym Złotym Globem i Grand Prix festiwalu w Cannes, nominowany do Oscara przejmujący film László Nemesa – Syn Szawła.

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do seniorów, podczas których mają okazję obejrzeć jedną z kinowych premier, wysłuchać prelekcji i podyskutować o dobrym filmie. Oczekiwanie na seans umila widzom drobny poczęstunek: kawa, herbata i ciasteczka.

Gospodarzem cyklu filmowych spotkań seniorów jest pani redaktor Maria Malatyńska, która wygłosi krótką prelekcję do filmu, a po projekcji poprowadzi dyskusję

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku! 

BILETY dla seniorów: tylko 12 zł!


SYN SZAWŁASAUL FIA 
reż. László Nemes, Węgry 2015, 107'

Nominacja do Oscara 2016: najlepszy film obcojęzyczny
Złote Globy 2016: najlepszy film obcojęzyczny
MFF w Cannes 2015: Nagroda Specjalna Jury, Nagroda FIPRESCI
Camerimage Bydgoszcz 2015: Brązowa Żaba
National Board of Review 2015: najlepszy film obcojęzyczny


Rok 1944, Auschwitz-Birkenau. 48 godzin z życia Szawła Ausländera, członka Sonderkommando - oddziału żydowskich więźniów zmuszonych asystować hitlerowcom w wielkiej machinie Zagłady - na krótko przed wybuchem buntu. W rzeczywistości, której nie sposób pojąć, w sytuacji bez szans na przetrwanie, Szaweł próbuje ocalić w sobie to, co zostało z człowieka, którym kiedyś był.

Syn Szawła (...) wprowadza widza w sam środek obozu koncentracyjnego. Naszym celem było obranie ścieżki zupełnie innej niż w klasycznych dramatach historycznych, pokazujących szeroką perspektywę i wiele różnych punktów widzenia. Nie chcieliśmy opowiedzieć historii Holokaustu, tylko prostą historię jednego człowieka, znajdującego się w straszliwej sytuacji. László Nemes, reżyser

Film, który chwyta za gardło i pewnie długo nie puści. Stopklatka.pl 
Syn Szawła nie pozwala o sobie zapomnieć. Wprost

Film prezentowany z polskimi i angielskimi napisami.







zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

          


PARTNERZY:

          

     

            
        
Bookmark and Share

archiwum