kpb

Baranki Dzieciom: jesień 2015


13 września - 25 października 2015Kino Pod Baranami zaprasza najmłodszych widzów na kolejną odsłonę poranków filmowych dla dzieci. W jesienne przedpołudnia mali kinomani wybiorą się w odwiedziny do świata bohaterów najpiękniejszych polskich filmów animowanych dla dzieci, a po seansach wezmą udział w rozmaitych warsztatach. Spotkania co niedzielę, o godz. 11.00.

Wraz z Bolkiem i Lolkiem dzieci będą uczyć się jak zapobiegać pożarom i wezmą udział w ćwiczeniach na strażackim poligonie. Gucio i Cezar udowodnią dzieciom, że aby dobrze się bawić, wystarczy bujna wyobraźnia. Dzięki Florce najmłodsi widzowie otrzymają odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań, a chłopiec o imieniu Pino i jego przyjaciel, porcelanowy słonik Dominik dostarczą im dużo radości dzięki swoim zabawnym perypetiom (Proszę słonia - film po rekonstrukcji cyfrowej!).

Z okazji Festiwalu Conrada, tradycyjnie najmłodsi wezmą udział w specjalnym wydaniu cyklu pod hasłem Literackie Baranki Dzieciom, w ramach którego obejrzą najnowszą ekranizację klasyki literatury dla dzieci - Małego Księcia oraz adaptację baśni Hanny Januszewskiej opowiadającej o przygodach Pyzy mazowieckiej.

Baranki Dzieciom zachęcają również do uczestnictwa w niedzielnych propozycjach 2. festiwalu filmowego Kino Dzieci: 29 września i 4 października. Po projekcji filmu o detektywach (Biuro detektywistyczne Lessiego i Mai. Sekret rodziny von Brom) i po seansie o dwóch nieprzeciętnych dziewuszkach, które świetnie poradziły sobie z niecodzienną sytuacją (Jill i Joy) - Matplaneta zaprasza dzieci do rozwiązywania różnych łamigłówek, godnych prawdziwego detektywa.

Po seansach filmowych dzieci będą miały możliwość poznawania swoich talentów i umiejętności oraz rozwijania wyobraźni podczas zajęć artystycznych. Warsztaty odwołują się do tematyki obejrzanych wcześniej bajek, a prowadzone są przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę animatorów oraz zaprzyjaźnionych artystów. W jesiennej edycji cyklu maluchy wezmą udział m.in. w zajęciach artystycznych ze Sztukolotnią, warsztatach bębniarskich, zajęciach plastycznych i książkowych.

Ponadto, wizyta w Kinie Pod Baranami stwarza niepowtarzalną okazję do poznania kina „od kuchni”, czyli zwiedzenia kabiny operatorskiej i odkrycia tajemnicy mechanizmu ruchomych obrazów.

Dodatkowo każdy mały widz może otrzymać pamiątkowy dyplom ze swojej pierwszej wizyty w kinie, który z dumą zawiesi na ścianie swojego pokoju.

Na uczestników poranków filmowych dla rodzin czekają również upominki ufundowane przez partnerów, a także zniżki w kawiarniach przyjaznych dzieciom: Mamy Cafe (ul. Karmelicka 52) oraz Hocus Pocus Coctailbar (ul. Floriańska 15).

Zachęcamy do polubienia profilu Baranków Dzieciom na Facebooku!


BILETY: tylko 10 złPROGRAM:

niedziela,13 września, godz. 11.00
BOLEK I LOLEK: UWAGA POŻAR
– zestaw bajek, ok. 40’
reż. varia, Polska 1977–78

Pożar jest bardzo niebezpieczny i łatwo go wywołać, jeśli się nie zachowa dostatecznej ostrożności na co dzień, choćby w czasie zabawy zapałkami. Bolek i Lolek uczą się jak zapobiegać pożarom m.in. jak bezpiecznie ubrać choinkę oraz w jaki sposób uniknąć wywołania pożaru w lesie czy w domu, biorą też udział w ćwiczeniach na strażackim poligonie.

Odcinki: NA STRAŻACKIM POLIGONIE | FERALNY DZIEŃ | ZABAWA ZAPAŁKAMI | JUTRO BĘDZIE LEPIEJ

Warsztaty artystyczne Sztukolotnia to oryginalne zajęcia dla dzieci inspirowane wybranymi zagadnieniami zaczerpniętymi z kultury. Eksperymentując, maluchy dokonują ważnych odkryć, rozwijają wyobraźnię oraz poznają świat sztuki i techniki. Zajęcia poprowadzi Justyna Sławik.


niedziela, 20 września, godz. 11.00
GUCIO I CEZAR
– zestaw bajek, ok. 40’
reż. varia, Polska 1976–77 

Wspaniałe przygody sympatycznych przyjaciół: niezdarnego hipopotama Gucia oraz rozważnego psa Cezara. Mili, uśmiechnięci, przyjacielscy, zawsze starają się pomóc słabym i bezbronnym. Uwielbiają zabawy i podróże. W każdej chwili są gotowi wyruszyć na podbój nieznanych krain i poznawać nowych przyjaciół. Przeżywają wiele dziwnych przygód w zwykłych miejscach takich jak ogród czy kuchnia... Pomaga im w tym ich bujna wyobraźnia.

Odcinki: ŁOWCA SŁONI | WYPRAWA PO JABŁKA | CYRK | RAKIETA KOSMICZNA

Zajęcia plastyczne poprowadzą:
Barbara Iwańska - studentka piątego roku Wydziału Malarstwa pod kierunkiem prof. Adama Brinckena oraz absolwentka Studium Pedagogicznego na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz książką artystyczną.
Emilia Kina - krakowianka, tegoroczna absolwentka wydziału malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, gdzie ukończyła Studium Pedagogiczne. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i fotografią. 


niedziela, 27 września, godz. 10.30 (!)
2. FESTIWAL FILMOWY KINO DZIECI:
BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI.
SEKRET RODZINY VON BROM

| LASSE-MAJAS DETEKTIVBYRÅ – VON BROMS HEMLIGHET
reż. Pontus Klänge, Walter Söderlund, Szwecja 2013, 80'

Jakie tajemnice może kryć szkatuła schowana w tajemniczej krypcie przed ponad dwustu laty przez ekscentrycznego przedstawiciela rodu Von Brom? Lasse i Maja, najsłynniejsi detektywi w całym Valleby, nie zamierzają czekać, aż ktoś rozwiąże zagadkę. Ich biuro detektywistyczne rozpoczyna śledztwo.

Warsztaty z Matplanetą.
Zapraszamy dzieci do rozwiązywania różnych łamigłówek, godnych prawdziwego detektywa: do pomocy niezbyt jeszcze dobrze wyszkolonemu czarodziejowi w przeprawie przez rzekę; do znalezienia w labiryntach odpowiedniej ilości pożywienia dla małych zwierzątek; do zaprowadzenia dwóch stad zwierzątek do celu po wyminięciu się na bardzo wąskiej ścieżce; a na wyższym stopniu wtajemniczenia także do łamania tajnych szyfrów, projektowania odpowiedniego systemu mostów, rozwiązania zagadki Einsteina i wiele wiele innych…


niedziela, 4 października, godz. 10.30 (!)
2. FESTIWAL FILMOWY KINO DZIECI:
JILL I JOY | ONNELI JA ANNELI
reż. Saara Cantell, Finlandia 2014, 80'

Pierwszy dzień wakacji jest magiczny. No bo jak inaczej nazwać dzień, w którym Jill i Joy znajdują na ulicy pieniądze, chwilę później spotykają tajemniczą kobietę, która chce sprzedać dom właśnie za taką kwotę, jak ta znaleziona, a kupiony dom okazuje się zaprojektowany tak, by był idealną kryjówką dla dwóch małych i ciekawskich dziewczynek, takich jak Jill i Joy.

Warsztaty z Matplanetą.
Zapraszamy dzieci do rozwiązywania różnych łamigłówek, godnych prawdziwego detektywa: do pomocy niezbyt jeszcze dobrze wyszkolonemu czarodziejowi w przeprawie przez rzekę; do znalezienia w labiryntach odpowiedniej ilości pożywienia dla małych zwierzątek; do zaprowadzenia dwóch stad zwierzątek do celu po wyminięciu się na bardzo wąskiej ścieżce; a na wyższym stopniu wtajemniczenia także do łamania tajnych szyfrów, projektowania odpowiedniego systemu mostów, rozwiązania zagadki Einsteina i wiele wiele innych…


niedziela, 11 października, godz. 11.00
PAMIĘTNIKI FLORKI – zestaw bajek
reż. varia, Polska, 2014, 40’

Serial pokazuje świat z perspektywy kilkuletniego dziecka, a główna bohaterka, mała ryjówka Florka jest pilną obserwatorką rzeczywistości. Florka nie do końca dowierza tłumaczeniom dorosłych, więc sprawdza wszystko sama i oczywiście dochodzi do własnych wniosków, niekoniecznie słusznych, ale zawsze bardzo odkrywczych. Jak każdy maluch dziwi się najprostszym rzeczom, jednocześnie ucząc się je rozumieć i nazywać. Uczy się także nazywać, rozumieć i oswajać swoje emocje - strach, zazdrość, zachwyt, rozczarowanie czy wstyd. W animacji ważną rolę pełni dom rodzinny - ostoja bezpieczeństwa i spokoju, chociaż rodzice Florki nie zawsze wykazują odpowiednie zainteresowanie problemami córki, a czasem wręcz ich nie rozumieją. Jedna rzecz jednak jest nienaruszalna - Florka czuje się kochana, co daje jej siłę i wiarę w siebie, a także odwagę do zadawania pytań i niezrażanie się częstym brakiem odpowiedzi.

Odcinki: POWAŻNA SPRAWA | CZAS | DOBRY PRZYKŁAD | BALET

Warsztaty bębniarskie poprowadzi Marcel Zambrzycki, pasjonat muzyki afrykańskiej. Obecnie członek zespołów Wataha The Slavic Drummers i Siódmy Czakram Ziemi. Założyciel nieistniejącej już grupy Djabara, inspirującej się muzyką zachodniej Afryki. Grą na bębnach zajmuje się od roku 2008. Swoje umiejętności szlifował pod okiem m.in. Marcina Gondka, Kuby Pogorzelskiego, Tahirou Ouedraogo. Związany z teatrem ognia Balakolada i grupą Art Color Ballet. Czynnie koncertuje i prowadzi warsztaty w DK Krakowiacy.


niedziela, 18 października, godz. 11.00
PROSZĘ SŁONIA - zestaw bajek
reż. Witold Giersz, Piotr Paweł Lutczyn, Ryszard Słapczyński, Polska, 1968, 40’

Film po rekonstrukcji cyfrowej.
Pinio to chłopiec, który słabo rośnie, dlatego mama podaje mu rozmaite witaminy. Pewnego dnia zniecierpliwiony malec wysypuje je do trąby porcelanowego słonika i ten niespodziewanie zaczyna rosnąć! A gdy osiąga właściwe słoniowi rozmiary, ożywa i przemawia ludzkim głosem. Słoń Dominik jest niezwykle sympatyczny: prowadzi ożywione rozmowy z mrówką, rozprawia się z narzekającymi urzędnikami, a kiedy „Darkowskiemu psuje się samochód”, zabiera całą rodzinę Pinia na wycieczkę za miasto na swoim grzbiecie (podczas opalania służy świetnie za parawan). Wkrótce jednak sprawy zaczynają się komplikować… Ostatecznie okaże się, że „mały przyjaciel jest wygodniejszy”, ale zanim to nastąpi, Pinia i Dominika spotka jeszcze wiele przygód…

Odcinki: KOŚĆ SŁONIOWA | PRZEPROWADZKA DOMINIKA | ZNAJOMI Z ZOO | POWRÓT DOMINIKA

Warsztaty poprowadzi Anna Karlińska, absolwentka Sztuki Ogrodowej na Uniwersytecie Rolniczym, projektantka ogrodów, z zamiłowania florystka i plastyczka.


sobota, 24 października, godz. 11.00
LITERACKIE BARANKI DZIECIOM I
(Conrad Festival 2015 - wydarzenie towarzyszące)
MAŁY KSIĄŻĘ | LE PETIT PRINCE
reż. Mark Osborne, Francja 2015, 108’

Mała Dziewczynka zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, który przedstawia się jako Pilot. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Świecie, do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel – Mały Książę. Tak zaczyna się magiczna i pełna przygód podróż Dziewczynki do krainy jej własnej wyobraźni i do bajkowego świata Małego Księcia.


niedziela, 25 października, godz. 11.00
LITERACKIE BARANKI DZIECIOM II
(Conrad Festival 2015 - wydarzenie towarzyszące)
PRZYGODY PYZY - zestaw bajek
reż. varia, Polska 1979-83, 40’

Rysunkowy film dla dzieci, którego bohaterką jest Pyza mazowiecka, znana z baśni Hanny Januszewskiej. W przygodowej formie serial przedstawia małym widzom świat polskich legend, zwyczajów i podań ludowych. Pyza w czasie polowania, kiedy pomaga ukryć się zwierzętom przed myśliwymi, składa wizytę w wiatraku mielącym zboże...

Odcinki: W LESIE | PYZA I BOBAKI | PYZA I LICHO | KIELECKA PRZYGODA

Zajęcia plastyczne poprowadzi Barbara Iwańska - studentka piątego roku Wydziału Malarstwa pod kierunkiem prof. Adama Brinckena oraz absolwentka Studium Pedagogicznego na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz książką artystyczną.KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM

Kino Pod Baranami ośmiokrotnie zostało uhonorowane tytułem
Miejsca Przyjaznego Maluchom!

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!PARTNERZY CYKLU

                     

          


CYKL POLECAJĄ:

CzasDzieci.pl               

Qlturka.pl    Mali Turyści   MiastoDzieci.pl       

Bookmark and Share

archiwum