kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Imigranci - przedpremierowo!

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #95
Imigranci, reż. Jacques Audiard

czwartek, 12 listopada 2015, godz. 23.15W czwartek, 12 listopada, zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu nagrodzonego ZŁOTĄ PALMĄ w Cannes w reżyserii uznanego francuskiego reżysera, Jacques'a Audiarda, twórcy Proroka.

Spotykamy się jak zwykle wieczorową porą, rozkręcamy się kawą i herbatą, przysłuchujemy się krótkiemu wprowadzeniu i oglądamy... Po seansie posilamy się kanapkami i rozmawiamy do białego rana :) Na koniec w klubie Betel czeka na nas bania za free. Bilety: tylko 10 zł!

Prelekcję wygłosi Marcin Malecko, student 1. roku SUM fillmoznawstwa UJ, przewodniczący Dyskusyjny Klub Filmoznawców UJ.


Za okazaniem biletu z nocnikowego seansu
- bania za free w Betel Klub
(Pl. Szczepański 3).


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.


BILETY dla studentów: tylko 10 złIMIGRANCI | DHEEPAN
reż. Jacques Audiard, Francja 2015, 109' (premiera: 12 listopada 2015)

MFF w Cannes 2015: ZŁOTA PALMA

Historia byłego żołnierza, który walczył do niedawna jako bojownik Tygrysów Wyzwolenia Tamilskiego Ilamu i stracił w czasie wojny domowej żonę i dziecko. Z obcą kobietą i jej dzieckiem, udając rodzinę, uciekają z pogrążonej w wojnie domowej Sri Lanki do będącej szansą na lepszą przyszłość Europy. Docierają na przedmieścia Paryża i zatrzymują się w jednym z mieszkań socjalnych.

Scenariusz oparty został częściowo na przeżyciach grającego główną rolę pisarza Antonythasana Jesythasana. Debiutujący jako aktor Jesythasan w bardzo przekonujący sposób wcielił się w rzekomego ojca rodziny, który w pewnym momencie zaczyna odczuwać odpowiedzialność za przyszywaną żonę i córkę. Audiard bardzo starannie kreśli portret psychologiczny bohatera, a dobrze napisane dialogi, wypowiadane przez świetnych wykonawców, składają się na dzieło trzymające w napięciu do ostatniej sceny. 

Imigranci to kino radykalne, pokazujące świat imigrantów z punktu widzenia ich samych. Audiard przygląda się jednak również rodzinie - więziom między jej członkami oraz problemom, z którymi wspólnymi siłami muszą się mierzyć. Francuski reżyser stworzył kino najwyższej próby.

Audiardowi udała się rzecz niezmiernie trudna: przyjąć punkt widzenia czarnych imigrantów ze Sri Lanki, a równocześnie nie demonizować ich sytuacji, zobaczyć ją z góry, jako przejaw trudnego procesu asymilacji na modłę francuską. Tadeusz Sobolewski, Gazeta Wyborcza

Melodramat o intensywności drapieżnego thrillera. Piotr Czerkawski, FILM

PARTNERZY:

              

      


PATRONI:

    

         

Bookmark and Share

archiwum