kpb

Dojrzałe Kino - Złota damaW środę (27 maja) o godzinie 11.00 zapraszamy dojrzałych widzów na pełen ciepła i humoru, wzruszający film twórcy Mojego tygodnia z Marilyn z udziałem Helen Mirren i Ryana Reynoldsa.

W każdą środę około godziny 11.00 zapraszamy na Dojrzałe Kino - cykl spotkań skierowany do seniorów, podczas których mają okazję obejrzeć jedną z kinowych premier, wysłuchać prelekcji i podyskutować o dobrym filmie. Oczekiwanie na seans umila drobny poczęstunek: kawa, herbata i ciasteczka.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Blog prowadzony przez uczestników cyklu: www.dojrzalekino.pl


Bilety dla seniorów: wyjątkowo 14 zł
środa, 27 maja 2015, godz. 11.00


ZŁOTA DAMA | WOMAN IN GOLD
reż. Simon Curtis, USA/Wielka Brytania 2015, 109’

Złota dama to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia Marii Altmann, która w kontrowersyjnej i bezprecedensowej sprawie pozwała do sądu rząd Austrii.

Maria Altmann (Helen Mirren) to skromna kobieta, której życiorys skrywa wiele tajemnic. Losy jej zamożnej rodziny żyjącej w przedwojennym Wiedniu wiążą się bowiem z jedną z najbardziej zuchwałych grabieży w historii, dokonaną przez nazistowskie władze Austrii. Kilkadziesiąt lat później Maria wspierana przez młodego adwokata (Ryan Reynolds) rozpoczyna heroiczną walkę o rodzinną kolekcję. Jej częścią jest wart ponad 100 mln dolarów obraz Gustava Klimta „Złota Adela”. Dla Marii portret ciotki stanowi ważną rodzinną pamiątkę, lecz dla Austrii jest najcenniejszą narodową relikwią. Czy słynny obraz Klimta, zwany „austriacką Moną Lisą”, wróci do prawowitej właścicielki?

W głównej roli wystąpiła Helen Mirren, która od czasu Oscara za Królową rywalizuje z nieocenioną Meryl Streep o miano najlepszej aktorki świata. Rolą w Złotej damie rozpoczyna tegoroczny wyścig po najważniejsze nagrody filmowe.

W brawurowej obsadzie znaleźli się także Ryan Reynolds (Głosy, Pogrzebany), Katie Holmes (Dawca pamięci, Nie bój się ciemności), Daniel Brühl (nominowany do Złotego Globu za Wyścig), Charles Dance (Gra o tron) oraz Moritz Bleibtreu (Soul KitchenCząstki elementarne) w roli Gustava Klimta.

zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

          


PARTNERZY:

          

     

            
        
Bookmark and Share

archiwum