kpb

"Mocny człowiek" z muzyką na żywo - Festiwal Filmu Niemego na Juwenaliach z klasą 2015

FESTIWAL FILMU NIEMEGO na JUWENALIACH Z KLASĄ 2015
- pokaz filmu niemego MOCNY CZŁOWIEK z muzyką na żywo DJ KIXNARE


sobota, 16 maja 2015, godz. 20.00
Collegium Maius UJ


Zapraszamy na pokaz niezwykłego polskiego filmu niemego pt. Mocny człowiek z muzyką na żywo w wykonaniu krakowskiego DJa i producenta muzycznego Kixnare - w sobotę, 16 maja 2015 o godz. 20.00 na dziedzińcu Collegium Maius. Wydarzenie zapowiadające 16. edycję Festiwalu Filmu Niemego odbywa się w ramach "Juwenaliów z klasą" organizowanych przez All In UJ.Wstęp wolny.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy (ZAPISZ SIĘ)MOCNY CZŁOWIEK | MOCNY CZŁOWIEK
reż. Henryk Szaro, Polska 1929, 78’Jeden z ostatnich polskich filmów epoki kina niemego; znakomita adaptacja powieści Stanisława Przybyszewskiego. Po II wojnie światowej w Polsce nie zachowała się żadna kopia filmu, więc uznano go za zaginiony. W 1997 został odnaleziony w archiwum filmowym w Belgii.

Mocny człowiek to psychologiczny dramat ukazujący kolejne etapy moralnego upadku artysty. Główny bohater, Henryk Bielecki, jest typem człowieka, dążącego za wszelką cenę do sławy i bogactwa. Film stanowi doskonałe studium artysty, który przegrywa w walce z własnym sumieniem.

W realizacji tego przejmującego i bardzo współczesnego dramatu wzięły udział, oprócz znanych polskich aktorów, gwiazdy europejskiego kina. Tytułową rolę brawurowo zagrał Grzegorz Chmara, znany rosyjski aktor, należący do Teatru Stanisławskiego. W filmie debiutowała niemiecka aktorka Agnes Kuck. Operatorem był Włoch Giovanni Vitrotti, autor zdjęć do znanej włoskiej produkcji "Quo Vadis".


KIXNAREKixnare czyli Łukasz Maszczyński to pochodzący z Częstochowy, a obecnie urzędujący w Krakowie producent i dj. Jego hip-hopowe korzenie stały się podłożem do muzycznej ewolucji, co sprawiło że inspiruje go dziś niemalże każda wartościowa muzyka. Współpracował z wieloma mniej lub bardziej znanymi postaciami polskiej sceny hiphopowej, jednak dopiero projekt o nazwie "Class of 90's" wydany w 2007 roku ugruntował jego pozycje na liście najbardziej kreatywnych producentów w Polsce. Od tego czasu dzielnie rozwija swoje producenckie umiejętności eksperymentując coraz częściej z elektroniką. Od 2010 roku współpracuje z rodzimym labelem U Know Me Records, w którym wydał trzy albumy: "Digital Garden" (2010), "Red" (2013) oraz "Rotations" (2014).
Bookmark and Share

archiwum