kpb

Wędrówka na Zachód - pokazy filmu + warsztaty jogi

niedziela, 10 maja 2015, godz. 15.00
czwartek, 14 maja 2015, godz. 17.30Pokazy specjalne filmowej medytacji Tsai Ming-lianga, Wędrówka na Zachód, które poprzedzą warsztaty jogi.

Apolonia Rdzanek z Centrum Yogi i Ayurvedy zaprezentuje proste techniki relaksacyjne i koncentracji umysłu przygotowujące do praktyki medytacji.

Apolonia Rdzanek z wykształcenia jest psychologiem, terapeutką w nurcie Terapii Systemowej Rodzin i pracy metodą Nowych Ustawień Podążania za Ruchem Ducha opracowanej przez Berta Hellingera. W praktyce posługuje się wiedzą Landmark Edukation - edukacyjnych programów rozwoju osobistego w zakresie komunikacji. Jest konsultantką Biologii Totalnej/ Recal Healing i metody Brandon Bays „The Journey”.

Prowadzi Centrum Yogi i Ayurvedy - uczy jogi, udziela ajurwedyjskich konsultacji żywieniowych połączonych z pielęgnacją zdrowia i urody. Organizuje i prowadzi warsztaty, szkolenia a także wykłady poświęcone tematyce holistycznego podejścia do człowieka, wykorzystując wiedzę starożytnych mistrzów jak również najnowszych odkryć naukowych. Wiedzę z zakresu Jogi i Ajurwedy zdobywała w Kanadzie, Indiach i Europie. Posiada tytuł Joga Siromani, Joga Acharya i Ayurveda Jyothi.

Strona internetowa Centrum.
WĘDRÓWKA NA ZACHÓD | JOURNEY TO THE WEST | XI YOU
reż. Tsai Ming Liang, Francja/Tajwan 2014, 56'

Drobinki kurzu, wirujące w świetle słonecznym. Gwar ruchliwej ulicy. Szum morskich fal. Człowiek, który na coś czeka, samotnie paląc papierosa w pokoju. Dziecko, które - czymś zaintrygowane - zatrzymuje się na schodach w podziemnym przejściu. Mnich pogrążony w medytacji, idący przez miasto. Wszystko to dzieje się jednocześnie i obok siebie. Tylko od nas zależy, jak głęboko się zanurzymy w otaczającej nas rzeczywistości.

Wędrówka na Zachód w reżyserii nagrodzonego Złotym Lwem w Wenecji Tsai Ming-lianga to głębokie, duchowe przeżycie: pogodne i radosne doświadczenie dla wszystkich, którzy ścigają się z czasem i żyją w wiecznym pośpiechu. W świecie permanentnej pogoni, niepokoju i ataku zewsząd na nasze zmysły to wyciszenie pozwalające wejść w umysł medytującego i doświadczyć głębokiego spokoju i koncentracji. Wędrówka na Zachód to film, który nas wybudza z letargu permanentnej pogoni i niepokoju. Pokazany na wielkim ekranie w IMAKSIE podczas światowej premiery podczas festiwalu w Berlinie film przyciągnął tłumy widzów i był oglądany w absolutnej koncentracji, pozwalając każdemu na sali na unikalne doświadczenie: spotkanie z samym sobą.

„Pięknie sfilmowany, wyjątkowy filmowy klejnot.” Variety


BILETY: 
18 zł
(normalny)
14 zł (ulgowy)
12 zł (senior)


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum