kpb

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Eden (przedpremierowo!)


SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina
w ramach projektu Bądź bardziej. Spotkania z kulturą
- pokaz filmu EDEN (reż. Mia Hansen-Løve) 

sobota, 23 maja 2015, godz. 10.00

Zapraszamy na dziewiąte spotkanie SMAKu, organizowane w ramach projektu Bądź Bardziej. Spotkania z Kinem

Na tydzień przed polską premierą pokażemy film Eden, opowieść o pulsującej tanecznym bitem podróży młodego człowieka w dorosłość, inspirowana historią duetu Daft Punk.

Eden jest intymną opowieścią o dojrzewaniu w czasach, gdy zabawa i przyjemności stały się sposobem na życie. Scenariusz filmu wspólnie z reżyserką napisał jej brat, DJ, Sven Hansen-Løve, którego historia była inspiracją do powstania obrazu. Guy-Manuel de Homem-Christo i Thomas Bangalter, czyli duet Daft Punk, wspierali powstanie filmu od samego początku i stali się jego muzycznymi patronami. Reżyserka filmu, Mia Hansen-Løve zdobyła nagrodę specjalną jury na MFF w Cannes w roku 2009 za film Ojciec moich dzieci.

Film wejdzie na ekrany polskich kin 29 maja 2015 roku.

Seans poprzedzi krótkie wprowadzenie.

Po pokazie - jak zwykle - zapraszamy do rozmowy o filmie :)SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich szkół średnich, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać filmy z bieżącego repertuaru i - w luźnej atmosferze - o nich rozmawiać.

Dlaczego SMAK? Przede wszystkim z powodu naszych oczekiwań wobec kina. Nie wystarcza nam zwykły multipleks, w którym po seansie widzowie jedynie wyrzucają do kosza puste kubełki po popcornie. Jako młodzi odbiorcy stwierdziliśmy, że chcemy mieć możliwość do dyskusji, wspólnej refleksji nad tematami, które poruszają twórcy filmowi - mówi pomysłodawczyni spotkań Aleksandra Musiał z V LO - Dzięki Kinu Pod Baranami możemy wspólnie realizować nasze oczekiwania. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do naszej grupy!

Pokazy filmowe dla młodzieży odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez uczniów krakowskich liceów, a kończy żywa dyskusja na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują uczestnicy.

Spotkania Młodych Amatorów Kina odbywają się w ramach projektu Bądź Bardziej. Spotkania z kulturą, który bierze udział w olimpiadzie "Zwolnieni z teorii”.


BILETY dla uczniów: TYLKO 10 zł


O FILMIE: 

EDEN | EDEN
reż. Mia Hansen-Løve, Francja 2014, 131’ - przedpremierowo! 

MFF w San Sebastián 2014: nominajca do Złotej Muszli

Przejmująca i elektryzująca opowieść o ludziach, których muzyka klubowa portretuje lepiej niż jakiekolwiek inne wydarzenie.

Paul nie widzi świata poza muzyką. Jest młodym paryskim DJ-em, który rozpoczyna karierę w tym samym czasie co duet Daft Punk. Żyje pełną piersią: kluby, imprezy, podróże, pierwsze miłości, seks, narkotyki i szaleństwa młodości. Jednak to muzyka jest dla Paula wszystkim - jedyną miłością, prawdziwą pasją, sposobem na zabawę, szczęście i spełnienie. Na fali popularności nowego klubowego brzmienia szybko zyskuje rozgłos, a jego życie zmienia się w nieustająca imprezę. Kolejne romanse, kolejne kluby, kolejne próby pozostania wiernym sobie i swojej pasji - po latach Paul wciąż nie widzi świata poza muzyką. Świat muzyki przestał jednak zauważać jego. 


ZWIASTUN:


PARTNERZY:


    
Bookmark and Share

archiwum