kpb

Gdzie Barany? Z wiosenną wizytą w Pałacu


pokaz filmu Baranek Shaun & warsztaty dla dzieci
sobota, 21 marca 2015, start: godz. 10.00

Z okazji pierwszego dnia wiosny Kino Pod Baranami oraz Fundacja New Era Art Jana Potockiego zapraszają dzieci na wiosenną wizytę w Pałacu pod Baranami. W programie pokaz filmu animowanego Baranek Shaun oraz warsztaty plastyczno-historyczne.

W sobotę, 21 marca, na najmłodszych widzów czeka filmowa podróż z niepokornym barankiem o imieniu Shaun, który wraz z przyjaciółmi wyrusza z domu na wsi na wycieczkę do wielkiego miasta. Po seansie w salach balowych Pałacu pod Baranami odbędą się zajęcia, które odkryją przed dziećmi dawne dzieje i życie codzienne Pałacu.
PROGRAM:

10.00  PROJEKCJA FILMU
(Kino Pod Baranami)
BARANEK SHAUN | SHAUN THE SHEEP MOVIE
reż. Mark Burton, Richard Starzack, Wielka Brytania/Francja 2015, 85’

Najnowsza animacja legendarnej wytwórni Aardman, twórców Uciekających kurczaków i Wallace'a i Gromita. Niepokorny, skory do pakowania się w tarapaty, baranek Shaun - pod nieobecność gospodarza - wybiera się na wycieczkę do miasta. Wyprawa w towarzystwie psa Bitzera i innych przyjaciół z farmy obfituje w wiele przygód i niebezpieczeństw, czyhających w metropolii na nieznające świata zwierzęta.

BILETY:
20 zł
(normalny)
14 zł (ulgowy)
12 zł (senior)


11.30  WARSZTATY DLA DZIECI (sale balowe Pałacu pod Baranami)
„GDZIE BARANY? Z WIOSENNĄ WIZYTĄ W PAŁACU” - WARSZTATY DLA DZIECI
(czas trwania: 60’)

Jak literacko umilano sobie czas na salonach w XIX wieku? Czy hr. Artur Potocki utrzymywał wzorcowy porządek w swojej bibliotece? Co wspólnego ma kokon jedwabnika z historią książki? Jadłospis mięsny czy dieta roślinna? Z jakich przepisów kulinarnych korzystały panie Potockie? Z uprawy jakiego warzywa zasłynęły?

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona. Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zakup biletu na seans oraz wysłanie zgłoszenia (na adres: kasa@kinopodbaranami.pl ). Warsztaty skierowane są do dzieci od 6 do 11 roku życia.


O FILMIE:

BARANEK SHAUN
| SHAUN THE SHEEP MOVIE
reż. Mark Burton, Richard Starzack, Wielka Brytania/Francja 2015, 85’

Najnowsza animacja legendarnej wytwórni Aardman, twórców Uciekających kurczaków i Wallace'a i Gromita.

Niepokorny, skory do pakowania się w tarapaty, baranek Shaun pod nieobecność gospodarza wybiera się na wycieczkę do miasta.

Wyprawa w towarzystwie psa Bitzera i innych przyjaciół z farmy obfituje w wiele przygód i niebezpieczeństw, czyhających w metropolii na nieznające świata zwierzęta.

Baranek Shaun po raz pierwszy pojawił się w drugoplanowej roli w filmie o przygodach Wallace'a i Gromita, gdzie był jedną z uprowadzonych owiec. W 2006 roku stał się bohaterem własnego serialu. Zyskał sławę, nie wypowiadając ani jednego słowa. Inspiracją do stworzenia postaci Shauna był słynny komik i gwiazda kina niemego - Buster Keaton.

Mimo że współczesna animacja została zdominowana przez technologię cyfrową, Shaun i jego stado są nadal animowani w tradycyjny - poklatkowy sposób. Taka forma animacji polega na tworzeniu ruchomych obrazów za pomocą klatek będących zdjęciami.

„Najmłodsi znajdą tu dużo slapstickowego, bardzo dobrze zaaranżowanego humoru, wartką akcję i sympatycznych bohaterów. Dorośli docenią zaś sporo inteligentnych pomysłów, liczne odwołania filmowe (chociażby do Skazanych na Shawshank) i nienaganne tempo.”
(Jędrzej Dudkiewicz, Wirtualna Polska)

Film bez dialogów.
O WARSZTATACH:

GDZIE BARANY? Z WIOSENNĄ WIZYTĄ W PAŁACU - WARSZTATY DLA DZIECI

W pierwszy dzień wiosny pałacowe wnętrza wypełnią się wesołymi okrzykami, śmiechami i chichotami. Wskrzesimy ducha okazałej rezydencji, by poznać bliżej dawnych gospodarzy tego miejsca, ich pasje, a także zwykłe-niezwykłe życie w pałacu. Donata Marfiak oraz Jerzy Rey, autorzy książki pt. „Mamo, tato – dlaczego nie jemy zwierząt?” zaserwują nam sporą porcję wiedzy na temat roślin strączkowych, chętnie wykorzystywanych przez pałacowych kuchmistrzów. Co więcej, będziemy mogli skosztować naturalnych produktów znanych ze staropolskiej kuchni. Uzyskamy też odpowiedź na pytanie „Gdzie Barany?” oraz stworzymy wspólnie krętorogiego zwierza!

Wielmożne Damy! Wielmożni Panowie! Przywitajcie w Pałacu pod Baranami pierwszy dzień wiosny!

Na zajęcia plastyczno-historyczne zaprasza Fundacja New Era Art Jana Potockiego, Pałac pod Baranami oraz Pracownia dla Dzieci.

Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku od 6 do 11 lat. Przygotowana przez animatorów ścieżka edukacyjna wymaga zaangażowania również opiekunów.


SZCZYPTA HISTORII DLA CAŁEJ RODZINY!
Pałac pod Baranami (Rynek Główny 27, Kraków) w źródłach określany jest jako wzorcowy dom polski, centrum życia salonowego, najsłynniejsza rezydencja nie tylko miasta Krakowa, ale i całej Galicji. Do salonów „Pod Baranami” nie każdy miał wstęp, dlatego też możliwość bywania w domu Potockich ceniono bardzo wysoko. W tym okazałym miejscu goszczono wielkie osobistości. Wizyty w Pałacu pod Baranami nie ominął książę Józef Poniatowski, król saski i książę warszawski Fryderyk August, cesarz Franciszek Józef I, czy premier Francji Pierre Laval.


ORGANIZATORZY:
Kino Pod Baranami

          

Bookmark and Share

archiwum