kpb

SILS MARIA - pokaz przedpremierowy


niedziela, 8 marca 2015, g. 21.05W niedzielny wieczór, 8 marca, zapraszamy na przedpremierowy pokaz Sils Maria, nominowanego do Złotej Palmy na festiwalu w Cannes filmu uznanego francuskiego reżysera Oliviera Assayasa, twórcy m.in. Czystej, Après mai i głośnego miniserialu Carlos. Sils Maria to historia trzech nietuzinkowych kobiet, granych przez aktorki reprezentujące trzy aktorskie pokolenia: Juliette Binoche, Kristen Stewart i Chloë Grace Moretz.

Film w regularnym repertuarze Kina Pod Baranami od piątku, 20 marca 2015.


BILETY: 20 zł (normalny) | 14 zł (ulgowy) | 12 zł (senior)


O FILMIE:

SILS MARIA | CLOUDS OF SILS MARIA
reż. Olivier Assayas, Francja/Szwajcaria/Niemcy 2014, 124'

MFF w Cannes 2014: oficjalna selekcja, konkurs główny
Nagroda Louis Delluca 2014: najlepszy film
Francuskie Nagrody Filmowe Cezary 2015: najlepsza aktorka drugoplanowa - Kristen Stewart
oraz 5 nominacji: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepsza aktorka - Juliette Binoche, najlepsza aktorka drugoplanowa - Kristen Stewart, najlepszy scenariusz oryginalny, najlepsze zdjęcia

Wybitna aktorka u szczytu sławy. Pewna siebie, a jednocześnie delikatna. Czuła i wymagająca. Zawsze w ruchu, w drodze z jednego planu filmowego na kolejny. Z jednego końca świata na drugi. Kilka dni, które nieoczekiwanie spędzi w Alpach w towarzystwie swojej młodej asystentki, a zarazem jedynej przyjaciółki i powiernicy, pozwoli jej na nowo zrozumieć siebie. Pod wpływem serii drobnych zdarzeń, spotkania z dawnym partnerem i kochankiem, konfrontacji z przeszłością, intymnych rozmów, Maria Enders będzie gotowa zagrać największą życiową role. Samą siebie.

W rolach głównych na ekranie aktorki reprezentujące trzy aktorskie pokolenia. Marię Enders zagrała nagrodzona Oscarem Juliette Binoche, znana z wybitnych kreacji w filmach Kieślowskiego, Haneke i Szumowskiej. Partneruje jej osiemnastoletnia Chloë Grace Moretz, jedna z najciekawszych amerykańskich aktorek młodego pokolenia, znana z filmów Tima Burtona i Martina Scorsese, oraz Kristen Stewart, której światową popularność przyniósł występ w sadze Zmierzch - tutaj w wychwalanej przez krytykę, najdojrzalszej roli w swojej karierze, uhonorowanej Cezarem - nagrodą przyznawaną przez francuską Akademię Filmową, odpowiednikiem amerykańskiego Oscara. Stewart jest pierwszą amerykańską aktorką, która otrzymała to prestiżowe wyróżnienie.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum