kpb

Short Waves Festival 2015


SHORT WAVES FESTIVAL 2015
- festiwal polskich filmów krótkometrażowych
czwartek, 19 marca 2015, godz. 19.00

// Polish Short Film Festival SHORT WAVES 2015
Thursday, March 19, 2015, 7 p.m.W czwartek, 19 marca, zapraszamy na pokaz najciekawszych polskich filmów krótkometrażowych ostatnich dwóch lat - SHORT WAVES GRAND PRIX TOUR. Widzowie odbywających się w całej Polsce pokazów wezmą udział w głosowaniu na najlepszy film. W zeszłym roku nagrodę publiczności otrzymał film Tomasza Śliwińskego, Nasza klątwa, który został później nominowany do Oscara.

Mówiąc krótko, polskie filmy krótkometrażowe znów są na fali. Tym razem rekordowo wielkiej, bo SHORT WAVES GRAND PRIX TOUR rusza w trasę objazdową przez 6 kontynentów. W tym wyjątkowym konkursie o nagrodę polskiej i światowej publiczności walczy 7 tytułów, a wśród nich dokumenty, animacje, teledyski i film fabularny. Organizatorzy gwarantują solidną dawkę emocji i spory kłopot z wyborem! Laureat nagrody głównej zostanie ogłoszony 29 marca w Poznaniu, podczas gali zamknięcia SHORT WAVES FESTIVAL 2015.

Obejrzyj razem z nami najlepsze polskie filmy krótkie
i wybierz najlepszy film festiwalu!  

Films will be screened in Polish with English subtitles.
(click for English version


W PROGRAMIE:

(całkowity czas trwania: 88’)

NAJWYŻSZY | THE SUPREME
reż. Katarzyna Gondek, Polska 2013, 20’ (dokument)

Katarzyna Gondek weszła z kamerą między majestat a szlifierkę. Nabożnie przyglądała się historii największego papieża na świecie: 14-metrowego Jana Pawła II z kompozytu. W efekcie z niedowierzaniem oglądamy dokument o wierze, która buduje.
 
FISZ EMADE TWORZYWO - PYŁ | FISZ EMADE TWORZYWO - DUST
reż. Marek Skrzecz, Polska 2014, 5’ (teledysk)

O świętach polskich traktuje już wiele dzieł filmowych i literackich. Marek Skrzecz uzupełnia ten zbiór o teledysk na temat święta przypadającego 52 razy w roku: sobotę. Pył to historia brawurowego traktorzysty, który potrafi zatańczyć nawet transformację polskiej wsi.

NIEBIESKI POKÓJ | A BLUE ROOM
reż. Tomasz Siwiński, Polska 2014, 14’ (animacja)

Tomasz Siwiński namalował ból. Na niebiesko, rzekomo kojącym kolorem. Wraz z głównym bohaterem lądujemy zamknięci w pokoju, z którego jest tylko widok, nie ma zaś wyjścia. Nie próbujcie więc wybić ekranu.

FRAGMENTY
| FRAGMENTS
reż. Aga Woszczyńska, Polska 2014, 25’ (fabuła)

Świat przedstawiony we Fragmentach rozpada się powoli. Para bohaterów zaklina rzeczywistość w designerskim lochu na kredyt, tam jednak nie mieszczą się już nawet emocje. Jeśli więc w trakcie filmu poczujemy chłód, to bynajmniej nie dlatego, że na sali wysiadła klimatyzacja.

TO BYŁOBY COŚ PIĘKNEGO
| THAT WOULD BE BEAUTIFUL
reż. Anna Morawiec, Polska 2014, 17’ (dokument)

Pani Aleksandra twardo stąpa po ziemi. Dlatego postanowiła zamieszkać na Marsie. Decyzję podjęła chwilę po tym, kiedy dowiedziała się, jaką przyszłość szykuje dla niej ZUS. W tym inspirującym dokumencie Anna Morawiec przenikliwie bada relacje polskiego systemu emerytalnego i kosmosu.

TECHNICOLOR YAWN | TECHNICOLOR YAWN
reż. Arek Nowakowski, Polska 2014, 2’ (teledysk) 

Na pewno dużo już przeżyłeś, sporo widziałeś, byłeś w wielu miejscach i rozmawiałeś z różnymi ludźmi. Prawda? No to teraz przeżyjesz, zobaczysz i usłyszysz jeszcze więcej. W tym soczystym teledysku brakuje tylko nudy.

ŁAŹNIA
| BATHS
reż. Tomek Ducki, Polska 2013, 4’ (animacja)

Oto dwie stare kobiety po raz kolejny wchodzą do wody, żeby przepłynąć zwyczajową odległość. Tym razem jednak będzie inaczej, na odwrót. W niezwykłej animacji Tomka Duckiego drugie dno istnieje naprawdę.

Strona oficjalna: ShortWaves.pl 
Fanpage: Facebook.com


BILETY:
15 zł (normalny)
13 zł (ulgowy // senior)


SPOT:

Bookmark and Share

archiwum