kpb

ZIARNO PRAWDY - pokaz z udziałem reżysera, Borysa Lankosza

ZIARNO PRAWDY - pokaz z udziałem reżysera, Borysa Lankosza

piątek, 30 stycznia 2015, godz. 19.15Ziarno prawdy najnowszy film Borysa Lankosza (autora m.in. nagradzanego Rewersu), to ekranizacja bestsellerowego kryminału Zygmunta Miłoszewskiego.

W rolę głównego bohatera, prokuratora Teodora Szackiego, wcielił się Robert Więckiewicz, jeden z najciekawszych polskich aktorów, znany z ról w takich filmach, jak Wałęsa, Pod Mocnym Aniołem czy W ciemności. Towarzyszą mu: Jerzy Trela, Magdalena Walach, Zohar Strauss, a także Aleksandra Hamkało, Krzysztof Pieczyński, Andrzej Zieliński, Modest Ruciński, Iwona Bielska i Arkadiusz Jakubik.

Autorem zdjęć do filmu jest Łukasz Bielan, współtwórca nagrodzonego Oscarem za zdjęcia Życia Pi. Muzykę skomponował Abel Korzeniowski, dwukrotnie nominowany do nagrody Złotego Globu autor ścieżki dźwiękowej m.in. do Samotnego mężczyzny Toma Forda oraz wyreżyserowanego przez Madonnę W.E. Królewskiego romansu.

Reżyser o filmie: “Ziarno prawdy” ma w sobie wszystko, co interesuje mnie w kinie: ważny temat, wciągającą intrygę, świetnego, nietuzinkowego bohatera i kapitalną konstrukcję.

Gościem pokazu będzie reżyser, Borys Lankosz.

*** Borys Lankosz przyjeżdża do Krakowa na zaproszenie Fundacji Prokuratorów i Pracowników Prokuratury im. Ireny Babińskiej ***


BORYS LANKOSZ - reżyser, scenarzysta i aktor, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, twórca filmów dokumentalnych i fabularnych. W 2009 otrzymał nagrodę Złotych Lwów na 34. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za swój pełnometrażowy debiut pt. Rewers.ZIARNO PRAWDY | ZIARNO PRAWDY
reż. Borys Lankosz, Polska 2014, 110'
(with English subtitles)

W Sandomierzu zostaje popełniona straszliwa zbrodnia. Ciało zamordowanej kobiety, powszechnie lubianej działaczki społecznej, zostaje podrzucone nagie w miejscu publicznym. Sposób w jaki pozbawiono ją życia przywodzi na myśl mord rytualny. Lokalni stróże prawa pod wodzą prokuratora Teodora Szackiego będą musieli nie tylko rozwiązać zagadkę kryminalną, ale także stawić czoło opinii publicznej.


BILETY:
20 zł (normalny) | 14 zł (ulgowy) | 12 zł (senior)


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum