kpb

Francuskie Rendez-Vous: Radiostars

FRANCUSKIE RENDEZ-VOUS
- pokazy filmów pod patronatem Instytutu Francuskiego w Krakowie
RADIOSTARS
(reż. Romain Lévy)
środa, 21 stycznia 2015, godz. 19.15W środę, 21 stycznia, o godz. 19.15 rusza nowy cykl filmowy, przygotowany wspólnie z Instytutem Francuskim w Krakowie, kierowany do miłośników francuskiej kinematografii i widzów francuskojęzycznych. Filmy będą pokazywane w oryginalnej francuskiej wersji językowej z polskimi napisami. Podczas pierwszego spotkania pokażemy komediowy film drogi - RADIOSTARS.

BILETY:
14 zł
11 zł
(dla posiadaczy karty Instytutu Francuskiego)


RADIOSTARS | RADIOSTARS
reż. Romain Lévy, Francja 2012, 100'

Gdy największe marzenie Bena (Douglas Attal) - zostać gwiazdą stand-upu w Nowym Jorku - okazuje się jednocześnie jego największą porażką zawodową, mężczyzna pakuje walizki i wraca do Paryża. We Francji znajduje zatrudnienie w stacji radiowej jako autor skeczy. Niestety, pomimo starań całej ekipy słuchalność radia spada na łeb na szyję. Aby ratować stację, dyrektor wysyła radiowców w teren, by spotkali się z wiernymi słuchaczami i podbili serca nowych. Dla zadufanych w sobie paryżan podróż po bezdrożach francuskiej prowincji okazuje się nie lada wyzwaniem.

Ta ciesząca się dużą popularnością komedia, pokazywana w ramach My French Film Festival (edycja 2014), odwołuje się m.in. do takich “radiowych” filmów jak kultowy Good Morning, Vietnam, komediodramat Więcej czadu czy Rozmowy radiowe Olivera Stone’a.
FRANCUSKIE RENDEZ-VOUS, czyli pokazy filmów pod patronatem Instytutu Francuskiego w Krakowie, to inicjatywa, której celem jest prezentowanie najciekawszych filmów kinematografii francuskiej - zarówno najnowszych produkcji, jak i klasyki filmowej.
Pokazy odbywają się raz w miesiącu, w środowe wieczory. Wszystkie filmy są wyświetlane w oryginalnej francuskiej wersji językowej, z polskimi napisami. Organizatorzy zapraszają amatorów kina francuskiego, widzów francuskojęzycznych, a także adeptów języka Moliera. Bilety dla posiadaczy karty Instytutu Francuskiego - tylko 11 zł!

Bookmark and Share

archiwum