kpb

studencki Nocny Klub Filmowy - Foxcatcher

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY
Foxcatcher, reż. Bennett Miller
czwartek, 15 stycznia 2015, godz.
23.05


W czwartek, 15 stycznia, o godz. 23.05 Kino Pod Baranami zaprasza studentów na nominowany do tegorocznych Złotych Globów film Foxcacther Bennetta Millera.

Krótki wstęp wygłosi studentka filmoznawstwa UJ, Paulina Richert.Studencki Nocny Klub Filmowy to inicjatywa Kina Pod Baranami skierowana do studentów, którzy w każdy czwartek wieczorem spotykają się w kinie, żeby wspólnie oglądać premierowe filmy i dyskutować o nich do późnych godzin nocnych. Przed projekcją można napić się kawy, a w trakcie dyskusji posilić kanapką. Wszystko wliczone jest w cenę biletu.

Spotkania prowadzą studenci krakowskich uczelni - wybierają repertuar, przygotowują i wygłaszają wprowadzenie do filmu, moderują dyskusję. Każdy student może zostać gospodarzem. Najbardziej aktywni uczestnicy nagradzani są darmowymi biletami do Kina Pod Baranami.


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.

BILETY dla studentów: tylko 10 zł


FOXCATCHER | FOXCATCHER
reż. Bennett Miller, USA 2014, 134’ 

MFF w Cannes 2014: najlepsza reżyseria
Złote Globy 2015 - 3 nominacje: najlepszy film - dramat, najlepszy aktor w dramacie (Steve Carell), najlepszy aktor drugoplanowy (Mark Ruffalo)


Żyjący w biedzie i zapomnieniu w prowincjonalnym Wisconsin złoty medalista olimpijski w zapasach Mark Schultz (Channing Tatum) zostaje zaproszony przez multimilionera Johna du Ponta (Steve Carell) do przeprowadzenia się do jego posiadłości i wzięcia udziału w przygotowaniach drużyny na olimpiadę w Seulu (1988 rok). Schultz przystaje na tę propozycję, kierowany chęcią wyjścia z cienia swojego starszego brata Davida (Mark Ruffalo), uznanego trenera zapasów, i tak jak on zdobywcy złotego olimpijskiego medalu.

Dysponujący ogromną fortuną oraz najnowocześniejszym zapleczem treningowym du Pont mianuje się naczelnym szkoleniowcem skompletowanej przez siebie dzięki zachętom finansowym drużyny. Relacja Schultza i du Ponta zyskuje nowy wymiar wraz z narastającym postrzeganiem przez Marka swojego 'mecenasa' jako mentora i ostateczny autorytet. Jednak zmienność du Ponta oraz jego psychologiczna niestabilność zaczynają z czasem negatywnie wpływać na chwiejną osobowość sportowca, a tym samym jego wyniki na macie. Kiedy uwaga i przychylność du Ponta zwracają się w stronę brata Marka, losy trzech głównych graczy tej psychologicznej rozgrywki wydają się nieuchronnie zmierzać w stronę tragedii, której finału nikt nie mógł się spodziewać.

Prawdziwa, wstrząsająca historia, piękne zdjęcia, świetne kreacje aktorskie. Hatak.pl

To dzieło podwójnie olimpijskie: z uwagi na temat i pod względem poziomu. Onet.pl

PARTNERZY:

                      

 


PATRONI:

      Bookmark and Share

archiwum