kpb

Świąteczne przedpremiery w Kinie Pod Baranami


ŚWIĄTECZNE PRZEDPREMIERY w Kinie Pod Baranami
Foxcatcher // Paddington //
Whiplash
od 25 grudnia do 1 stycznia 2015

Zapraszamy na świąteczne pokazy przedpremierowe trzech filmów, które na polskich ekranach pojawią się na początku przyszłego roku. W okresie świąteczno-noworocznym, będzie okazja zobaczyć zwycięski film festiwalu Sundance - Whiplash oraz fascynujący, oparty na prawdziwej historii - Foxcatcher. Na fanów przygód słynnego misia czeka ekranizacja książki uwielbianej na całym świecie nie tylko przez dzieci - Paddington.Whiplash to energetyzujący obraz pokazujący ludzką determinację w dążeniu do ideału. To przejmująca opowieść o przekraczaniu granic wytrzymałości psychicznej i fizycznej oraz o wyrzeczeniach prowadzących na sam szczyt. Wspaniałe kreacje aktorskie docenione zostały przez krytyków, a J.K. Simmons jest nominowany za rolę drugoplanową do Złotego Globu.

W swoim najnowszym filmie Foxcatcher, Bennet Miller (Moneyball) opowiada dramatyczną, opartą na prawdziwych wydarzeniach historię olimpijskich zapaśników, braci Marka i Davida Schultzów, i ich skomplikowanej relacji z ekscentrycznym bogaczem, Johnem du Pontem.

Paddington to dowcipna i wciągająca opowieść o losach pewnego niedźwiadka w czerwonym kapeluszu, który w tajemniczy sposób przybywa do Londynu aż z Peru. Adaptacja serii książek, które sprzedały się na całym świecie w gigantycznym nakładzie 35 milionów egzemplarzy i zostały przetłumaczone na 40 języków. Spodoba się zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom.


BILETY:
Ceny biletów według cennika.


FOXCATCHER | FOXCATCHER
reż. Bennett Miller, USA 2014, 134’ 
POLSKA PREMIERA: 9 stycznia 2015

MFF w Cannes 2014: najlepsza reżyseria
nominacja do Złotej Palmy
Złote Globy 2015 - 3 nominacje: najlepszy film - dramat, najlepszy aktor w dramacie (Steve Carell), najlepszy aktor drugoplanowy (Mark Ruffalo)
Nagrody Gildii Aktorów Ekranowych 2015 - 2 nominacje: najlepszy aktor (Steve Carell), najlepszy aktor drugoplanowy (Mark Ruffalo)

Oparta na prawdziwych wydarzeniach, mroczna i fascynująca historia relacji słynnych zapaśników - braci Schultz oraz ekscentrycznego miliardera, który postanawia założyć własną drużynę na Olimpiadę w Seulu (rok 1988). Interesująca i wzruszająca opowieść o miłości braterskiej, fałszywej lojalności, korupcji i emocjonalnej szarpaninie, które towarzyszą wielkiej władzy i bogactwu. 

POKAZY:
czwartek-wtorek, 25-30 grudnia, godz. 18.45
środa, 31 grudnia, godz. 17.00
czwartek, 1 stycznia, godz. 18.45


PADDINGTON | PADDINGTON
reż. Paul King, Wielka Brytania/Francja/Kanada 2014, 96’ (polski dubbing)
POLSKA PREMIERA: 2 stycznia 2015

Ekranizacja przygód uroczego niedźwiadka - postaci z uwielbianej przez dzieci na całym świecie książek autorstwa Michaela  Bonda.

Paddington to miś, który przebył długą drogę z Peru do Anglii, by na skutek przypadku trafić w ręce rodziny Brownów. Znaleziony przez nich na jednej z londyńskich stacji kolejowych sympatyczny miś w czerwonym kapeluszu od razu przypadł do gustu najmłodszemu przedstawicielowi familii, Jonathanowi i jego siostrze. Przyjmując Paddingtona pod swój dach, Brownowie nie mieli jednak pojęcia, że uroczy zwierzak przysporzy im mnóstwa kłopotów i przygód. W polskiej wersji językowej misiowi głosu użyczył Artur Żmijewski.

POKAZY:
czwartek, 25 grudnia, godz. 17.00
piątek-wtorek, 25-30 grudnia, godz. 13.00 i 17.00
środa, 31 grudnia, godz. 15.15
czwartek, 1 stycznia, godz. 15.15 i 17.00


WHIPLASH | WHIPLASH
reż. Damien Chazelle, USA 2014, 106’
POLSKA PREMIERA: 2 stycznia 2015

Calgary International Film Festival 2014 - nagroda publiczności
Sundance Film Festival 2014 - Grand Prix oraz nagroda publiczności
Valladolid International Film Festival 2014 - najlepszy młody reżyser

Młody i utalentowany perkusista starając się osiągnąć doskonałość w muzycznym fachu, dostaje się do prestiżowego konserwatorium, gdzie trafia pod opiekę wykładowcy-tyrana. Metody dydaktyczne niezwykle wymagającego nauczyciela są bardzo okrutne; zmusza uczniów do nieludzkiego wysiłku, często poniża. Chłopak jest jednak gotowy na wszelkie poświęcenia, aby stać się muzykiem idealnym.

POKAZY:
czwartek, 25 grudnia, godz. 21.15
piątek-sobota, 26-27 grudnia, godz. 21.15 i 23.15
niedziela-wtorek, 28-30 grudnia, godz. 21.15
środa, 31 grudnia, godz. 19.00
czwartek, 1 stycznia, godz. 21.15
Bookmark and Share

archiwum