kpb

Aleja Gówniarzy przedpremierowo w Dniu Wagarowicza!

Zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu ALEJA GÓWNIARZY, rozgrywającej się w Łodzi opowieści o młodych ludziach, o ucieczce, miłości i poszukiwaniu własnego miejsca. To pełnometrażowy debiut Piotra Szczepańskiego, autora znakomicie przyjętego dokumentu GENERACJA C.K.O.D.

Przedpremierowy seans filmu odbędą się 21 marca, w Dniu Wagarowicza, o godz. 11.00!

ALEJA GÓWNIARZY | ALEJA GÓWNIARZY
reż. Piotr Szczepański, Polska 2007

Aleja Gówniarzy to określenie jednej z głównych ulic w Łodzi, Alei Włókniarzy, na której odbywają się nocne wyścigi samochodowe.
Gówniarz: 1) nastoletni chłopiec, do którego czuje się niechęć, nienawiść, odrazę; 2) mężczyzna, który zachowuje się w sposób nierozsądny lub nieodpowiedzialny; 3) posp. z niechęcią o dziecku lub młodym chłopaku.

Film Piotra Szczepańskiego, autora znakomicie przyjętego dokumentu Generacja C.K.O.D. (Złoty Lajkonik na Krakowskim Festiwalu Filmowym). 

Akcja filmu rozgrywa się w ciągu jednej weekendowej nocy w Łodzi między godziną 19.19 a 5.23. Ostatnie godziny przed wyjazdem do Warszawy w poszukiwaniu pracy zamieniają się dla Marcina w poszukiwanie zagubionego telefonu komórkowego. W ich trakcie zdaje sobie sprawę, że tak naprawdę szuka swojej byłej dziewczyny - Kasi. Będą się mijać w nocnej Łodzi aż do kulminacji o świcie…

Aleja Gówniarzy to pierwszy od czasu Ziemi Obiecanej Andrzeja Wajdy film o Łodzi. Trochę czasu minęło.
Zobacz kim są potomkowie Lodzermenschów.

Opowieść o ucieczce, miłości i poszukiwaniu swojego miejsca.

Na soundtracku tylko łódzkie kapele - Cool Kids of Death, O.S.T.R., NOT, L.Stadt i wielu innych…

Autorem plakatu do filmu jest Krzysztof Ostrowski z zespołu Cool Kids of Death.


Oficjalna strona filmu: www.alejagowniarzy.pl

moBlog:
http://alejagowniarzy.moblog.pl/
Bookmark and Share

archiwum