kpb

Dojrzałe Kino - Moja matka


środa, 18 listopada 2015, godz. 11.00W środę (18 listopada) o godzinie 11.00 zapraszamy na obsypany nagrodami komediodramat Moja matka - najnowsze dzieło Nanni Morettiego, twórcy takich filmów, jak Habemus Papam i Pokój syna.

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do seniorów, podczas których mają okazję obejrzeć jedną z kinowych premier, wysłuchać prelekcji i podyskutować o dobrym filmie. Oczekiwanie na seans umila widzom drobny poczęstunek: kawa, herbata i ciasteczka.

Gospodarzem cyklu filmowych spotkań seniorów jest pani redaktor Maria Malatyńska, która wygłosi krótką prelekcję do filmu, a po projekcji poprowadzi dyskusję

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku! 

BILETY dla seniorów: tylko 12 zł!


MOJA MATKA | MIA MADRE
reż. Nanni Moretti, Włochy/Francja 2015, 107’

Europejskie Nagrody Filmowe 2015 - 2 nominacje:
najlepsza reżyseria, najlepsza aktorka - Margherita Buy

MFF w Cannes 2015: nominacja do Złotej Palmy, Nagroda Jury Ekumenicznego

Margherita jest uznaną reżyserką filmową. Praca na planie jej najnowszej, skomplikowanej produkcji, nie przebiega zbyt gładko. Wszystko dodatkowo utrudnia amerykański gwiazdor w epizodycznej roli, który ledwo sobie radzi z włoskimi dialogami, czym doprowadza filmową ekipę do pasji. Równocześnie Margherita musi sprostać wyzwaniom codzienności: problemom z dorastającą córką, chorobie matki i rozstaniu z wieloletnim partnerem, odtwarzającym w jej filmie główną rolę. Jak w tym wszystkim wytrwać i nie zwariować? Jak odnaleźć sens, wewnętrzną siłę i radość?

Najnowszy komediodramat Nanni Morettiego, twórcy Habemus Papam oraz nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes filmu Pokój syna. Moja matka to pokazana w konkursie głównym tegorocznego festiwalu w Cannes współczesna opowieść o dojrzałej kobiecie, która pod wpływem życiowych zawirowań odkrywa, co jest dla niej najważniejsze.

Film wyświetlany z polskimi i angielskimi napisami.

Zasługująca na Złotą Palmę gra reżysera z własnym życiem.
Tadeusz Sobolewski, Gazeta Wyborcza

Nanni Moretti kręci kino intymne. Bardzo osobiste i bezpośrednie. Często opowiada o samym sobie. W szczery sposób przedstawia swój świat, to w jaki sposób na niego patrzy.
Maciej Niedźwiecki, film.org.pl

To historia o dzisiejszej samotności, której nie potrafi zagłuszyć praca i której nie koją inni ludzie. Wspaniałe kino.
Krzysztof Kwiatkowski, Wprostzrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

          


PARTNERZY:

          

     

            
        
Bookmark and Share

archiwum