kpb

Noc Kina Europejskiego 2014


sobota, 4 października 2014
start: 19.00


Kino Pod Baranami zaprasza na Noc Kina Europejskiego - w ramach 11. edycji Europejskiego Dnia Języków (więcej o krakowskich wydarzeniach towarzyszących tegorocznemu EDJ przeczytacie na stronie Instytutu Goethego). Składający się z trzech filmów maraton odbędzie się w sobotę, 4 października. Początek o godz. 19.00.

W programie filmowego maratonu znalazła się przepiękna francuska baśń animowana (Obraz), belgijsko-holenderska wzruszająca historia głębokiego uczucia wystawionego na próbę (W kręgu miłości) oraz hiszpańska zabawna opowieść o kobiecie dzielnie stawiającej czoła przeciwnościom losu (Wybuchowa Carmina).


PROGRAM:

godz. 19.00
W KRĘGU MIŁOŚCI
| THE BROKEN CIRCLE BREAKDOWN
reż. Felix Van Groeningen, Belgia/Holandia 2012 111’


godz. 21.05
WYBUCHOWA CARMINA
| CARMINA A REVIENTA
reż. Paco León, Hiszpania 2012, 72’


godz. 22.30
OBRAZ
| LE TABLEAU
reż. Jean-François Laguionie, Francja 2011, 76’WSTĘP WOLNY
Odbiór bezpłatnych wejściówek w kasie Kina Pod Baranami od piątku, 3 października. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.


O FILMACH:

OBRAZ
| LE TABLEAU
reż. Jean-François Laguionie, Francja 2011, 76’

Zamek, ukwiecone ogrody, groźny las - z niewiadomych przyczyn Malarz nie ukończył swojego Obrazu. Żyją tu trzy rodzaje postaci: Namalowani, Niedokończeni, którym brakuje niektórych kolorów, i Bohomazy - zaledwie szkice. Namalowani uważają, że są lepsi od innych. Przejmują władzę, wyganiają Niedokończonych z Zamku, a Bohomazy traktują jak niewolników. Ramo, Lola i Piórko wyruszają na poszukiwanie Malarza, w przekonaniu, że tylko on - kończąc Obraz - jest w stanie przywrócić ich światu zakłóconą harmonię.

W KRĘGU MIŁOŚCI | THE BROKEN CIRCLE BREAKDOWN
reż. Felix Van Groeningen, Belgia/Holandia 2012 111’

Dramat o szczęśliwym, jednak niekonwencjonalnym związku Elise i Didiera, których różni prawie wszystko, a łączy jedno - gorąca miłość od pierwszego wejrzenia. On jest wolnym duchem i zagorzałym ateistą, ona natomiast wierzy, że światem rządzi nie rozum, lecz dusza. Połączyła ich namiętność, a scaliła pasja do porywającej muzyki bluegrass, wspólne muzykowanie i narodziny córki Maybelle. Nagle i niespodziewanie koło fortuny się odwraca. Kilkuletnia Maybelle zapada na poważną chorobę, a żarliwe uczucie Elise i Didiera poddane zostaje poważnej próbie...
Nominacja do Oscara 2014 w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny.

WYBUCHOWA CARMINA | CARMINA A REVIENTA
reż. Paco León, Hiszpania 2012, 72’

Carmina to świetna babka. Nie boi się niczego, z wyjątkiem cmentarzy. Pali jak komin i gada jak najęta. Ma dystans do siebie i do życia, nieprzeciętne poczucie humoru, zaraźliwy śmiech, wielkie serce i ułańską fantazję. Ma też duże kłopoty finansowe. Bar, którego jest właścicielką raz po raz okradają nieznani sprawcy, a agent ubezpieczeniowy zawsze znajduje jakąś wymówkę, żeby nie zwrócić jej pieniędzy. Carmina obmyśla plan, który, jeśli się powiedzie, uratuje rodzinny interes...


ORGANIZATORZY:
British Council
Goethe Institut
Instytut Austriacki
Instytut Cervantesa
Instytut Francuski
Włoski Instytut Kultury
Komisja Europejska
 - Przedstawicielstwo w Polsce oraz Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w PolsceBookmark and Share

archiwum