kpb

Kinobranie 2014: pokaz na tarasie #5 - Cinema Paradiso

LETNIE TANIE KINOBRANIE 2014
- pokaz na tarasie Pałacu pod Baranami: Cinema Paradiso
 

czwartek, 28 sierpnia 2014, godz. 21.30
taras Pałacu pod BaranamiTegoroczną edycję Letniego Taniego Kinobrania wieńczymy pokazem Cinema Paradiso, filmu będącego pięknym hołdem złożonym kinu i sztuce filmowej. 

Arcydzieło Giuseppe Tornatorego, od premiery którego minęło niedawno ćwierćwiecze, zabierze nas w nostalgiczną podróż do złotych lat kina.

Na uczestników seansu czekają zniżki na piwo w zaprzyjaźnionej Piwnicy pod Baranami oraz Pracowni pod Baranami.


BILETY: tylko 7 złotych!

Bilety dostępne bezpośrednio przed projekcją.
W razie niepogody pokaz zostanie przeniesiony na inny termin. 
O FILMIE:

CINEMA PARADISO | NUOVO CINEMA PARADISO
reż. Giuseppe Tornatore, Włochy/Francja 1988, 155’

MFF w Cannes 1989: Nagroda Specjalna Jury
Oscary 1990: najlepszy film obcojęzyczny


Cinema Paradiso opowiada historię znanego włoskiego reżysera Salvatore'a (Jacques Perrin), który po latach powraca pamięcią do czasów dzieciństwa spędzonych w małym sycylijskim miasteczku.

Cały świat zaaferowany jest wydarzeniami politycznymi po II wojnie światowej, jednak tutaj, w prowincjonalnym miasteczku, ludzie żyją swoimi sprawami, a ich jedyną rozrywką są filmy wyświetlane w kinie parafialnym "Paradiso". Toto (Salvatore Cascio), jak nazywają w mieście małego Salvatore, przyjaźni się z miejscowym kinowym operatorem Alfredo (Philippe Noiret), który wprowadza chłopca w magiczny świat ruchomych obrazków. Toto dzień po dniu spędza w ciemnej kinowej sali, chłonąc pojawiające się na ekranie obrazy i marząc o samodzielnym robieniu filmów. Kino staje się także dla niego źródłem pierwszych miłosnych doświadczeń. Oto pojawia się Elena (Agnese Nano), najpiękniejsza dziewczyna w miasteczku, w której zapatrzony w filmowe romanse Toto szaleńczo się zakochuje. 


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum