kpb

Letnie Tanie Kinobranie na tarasie: Dzikość serca

LETNIE TANIE KINOBRANIE 2014
- pokaz na tarasie Pałacu pod Baranami: 
Dzikość serca 

piątek, 8 sierpnia 2014, godz. 21.45
taras Pałacu pod BaranamiW ramach trzeciego pokazu na tarasie Pałacu pod Baranami zapraszamy na wyprawę do surrealistycznego świata Davida Lyncha. Dzikość serca to szalona, przesiąknięta perwersją i przemocą historia miłosna nazywana arcydziełem filmowego postmodernizmu.

Przed pokazem na poczęstunek zaprosi partner Letniego Taniego Kinobrania - amerykańska sieć pizzerii Domino’s Pizza. Dodatkowo na uczestników seansu czekają zniżki na piwo w zaprzyjaźnionej Piwnicy pod Baranami oraz Pracowni pod Baranami.

BILETY: tylko 7 złotych!

Bilety dostępne bezpośrednio przed projekcją.
W razie niepogody pokaz zostanie przeniesiony na inny termin. 
O FILMIE:

DZIKOŚĆ SERCA | WILD AT HEART
reż. David Lynch, USA 1990, 124’

MFF w Cannes 1990: Złota Palma

Zdumiewające połączenie czarnego kryminału, romansu, filmu drogi oraz motywów z Czarnoksiężnika z Oz w metafizyczną, mroczną popkulturową baśń. Autorem tej wyjątkowej gatunkowej mieszanki jest David Lynch.

Młody zabójca Sailor i zakochana w nim Lula, naznaczona straszliwymi przeżyciami z dzieciństwa, jadą z Północnej Karoliny do Kalifornii. Ścigają ich mordercy nasłani przez matkę Luli, która pragnie śmierci Sailora. Po drodze spotykają ludzi przerażających - zbrodniarzy, psychopatów, dewiantów. Wizja szalonej odysei wypełnia się obrazami mordów, krwi i seksu.

W rolach Sailora i Luli - Nicolas Cage i Laura Dern.

Pierwszy wielki film lat 90.: objawienie - zapewniał czytelników niemiecki tygodnik Die Zeit. Wyznawcy tego poglądu podkreślają, że film jest zjadliwym spojrzeniem na podszyte fałszem amerykańskie fantazmy i mity. Nie ma tu postaci lub zdarzeń wziętych z życia; wszystko jest zaczerpnięte z amerykańskich snów, wyobrażeń, mediów, filmów. Współczesna krwawa baśń jest w istocie wyrazem chorobliwej atmosfery przenikającej amerykańskie życie, gdzie pod uładzoną powierzchnią kryje się otchłań okrucieństwa i przemocy. Wacław Świeżyński, Gazeta Wyborcza


ZWIASTUN:

PARTNERZY POKAZU:


   


       
Bookmark and Share

archiwum