kpb

studencki Nocny Klub Filmowy - Łowca


STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY
Łowca, reż. Daniel Nettheim
czwartek, 26 czerwca 2014, godz. 23.00

Studencki Nocny Klub Filmowy w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej przez młodych krakowskich filmoznawców w studenckim gronie.

Przed burzliwą wymianą zdań zapraszamy do posilenia się kanapkami, kawą i herbatą.

26 czerwca zapraszamy na ostatni przed wakacyjną przerwą seans z cyklu studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Powracamy po wakacjach, a letnią porą zachęcamy do wypadów kinobraniowych do Kina Pod Baranami. 


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.

* Regulamin sNKF - TUTAJ.


BILETY dla studentów: tylko 10 zł


ŁOWCA | THE HUNTER
reż. Daniel Nettheim, Australia 2011, 101’ 
 
Nominowany w niemal wszystkich 14 kategoriach do australijskich Oscarów (w tym za film, scenariusz, reżyserię, rolę Dafoe, Neilla i O’Connor) film producentów głośnego Królestwa zwierząt z błyskotliwą rolą dwukrotnie nominowanego do Oscara Willema Dafoe (Grand Budapest Hotel, Nimfomanka, Pluton). 

Dafoe wciela się w najemnego myśliwego, który z ramienia firmy biotechnologicznej tropi tygrysa tasmańskiego, ostatnio widzianego na wolności w 1936 roku. Pasjonujący scenariusz filmu oparto na bestsellerze Julii Leigh, który - odkąd trafił na rynek w 1999 roku - zebrał szereg prestiżowych nagród po obu stronach Atlantyku (Betty Trask Award w Wielkiej Brytanii, New York Times Notable Book of the Year), a autorce przyniósł miano „jednej z 21 najważniejszych pisarek XXI wieku” według tygodnika The Observer.

„Pełen napięcia film, którego nigdy nie zapomnicie i który wzruszy was do łez w najmniej spodziewanym momencie” Louise Keller, Urban Cinefile

„Zachwycające pejzaże i intrygująca kreacja Dafoe. Jego fascynujące metody tropienia zaginionego zwierzęcia na pewno przykują uwagę każdego widza”
David Nusair, Reel Film

PARTNERZY:

         


PATRONI MEDIALNI:

RADIOFONIA 100,5 FM

        
Bookmark and Share

archiwum