kpb

Dojrzałe kino - MandarynkiKrakowskie Kino Pod Baranami zaprasza na cotygodniowe filmowe spotkania seniorów.

Dojrzałe Kino w Kinie Pod Baranami jest wydarzeniem dobrze znanym w krakowskim środowisku Seniorów. Co środę przed południem prezentujemy najlepsze spośród premierowych filmów. Gospodarzem spotkania jest red. Maria Malatyńska, która zachęca widzów do uważnego oglądania filmu krótkim wstępem, a po seansie prowadzi zawsze ciekawą dyskusję. Dojrzałe Kino to także spotkanie towarzyskie przy kawie, herbacie i ciasteczkach.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Strona Dojrzałego Kina: www.dojrzalekino.pl
prowadzona przez uczestników cyklu Dojrzałe Kino!

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilety dla seniorów: 12 zł
środa, 11 czerwca 2014, godz. 11.00


MANDARYNKI | MANDARIINID
reż. Zaza Urushadze, Rosja/Gruzja 2013, 87’

Laureat Nagrody Publiczności oraz nagrody za reżyserię
Warszawskiego Festiwalu Filmowego 2013

Słodko-gorzki, poetycki film, przywołujący Ziemię niczyją Danisa Tanovicia, osnuty wokół konfliktu abchasko-gruzińskiego.

Jest rok 1992, ciszę abchaskich mandarynkowych sadów przerywają odgłosy toczącej się wojny. Mało kto je słyszy, bo okolica zagrożona wojenną pożogą jest już praktycznie wyludniona. Swoich domów nie opuścili tylko bezstronni Estończycy - Markus i jego sąsiad Ivo. Córka Iva wróciła do Estonii, uciekła przed wojną. Mężczyzna nie ma w sobie siły, by zerwać więź z przeszłością i opuścić miejsce, w którym została pochowana jego żona. Markus pielęgnuje sad mandarynkowy, Ivo wyplata kosze, w których obaj plantatorzy sprzedają owoce regularnie pojawiającym się w okolicy żołnierzom.

Konflikt zbrojny nasila się. Po jednej z bitew Ivo znajduje ocalałego z potyczki rannego Czeczena. Nie zważając na niebezpieczeństwo, zabiera go do domu. Markus znajduje tymczasem młodego rannego Gruzina. Bezstronni plantatorzy mają teraz pod swoim dachem żołnierzy wrogich sobie armii. Czy będą potrafili się porozumieć i w małej abchaskiej wiosce nie rozleje się krew?

Mistrzowskie wyważenie humoru i powagi. Dennis Harvey, „Variety

Przejmujący, mocny, ważny, a jednocześnie lekki i zabawny - taki jest dramat wojenny Zazy Urushadze, zdecydowanie najlepszy film ostatniego Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Maciej Woźniak, Stacja Kultura.pl

Partnerzy:

   

   


     
      
Bookmark and Share

archiwum