kpb

Psychowibracje w kinie - Szef wszystkich szefów przedpremierowo!

Psychowibracje to projekt organizowany wspólnie z Gutek Film oraz Polskim Stowarzyszeniem Studentów i Absolwentów Psychologii (PSSiAP). To cykliczne pokazy specjalne filmów ambitnych, odważnych, niezależnych. Projekcje poprzedzają wprowadzenia, a po filmie odbywa się dyskusja.

W kolejnej odsłonie Psychowibracji zapraszamy na przedpremierowy pokaz najnowszego filmu Larsa von Triera, SZEF WSZYSTKICH SZEFÓW. Najnowszy film Larsa von Triera zapewne zaskoczy wielu widzów i podzieli publiczność. SZEF WSZYSTKICH SZEFÓW to minimalistyczna komedia nakręcona za pomocą komputera.

Pokaz odbędzie się 6 marca o godz. 20.35.

Bilety dla studentów Psychologii, za okazaniem legitymacji studenckiej, tylko 10 zł!


SZEF WSZYSTKICH SZEFÓW | DIREKTOREN FOR DET HELE
reż. Lars von Trier, Dania/Szwecja 2006, 99'

Szef wszystkich szefów odsłania nową twarz słynnego duńskiego reżysera, Larsa von Triera, autora m.in. Tańcząc w ciemnościach, Idiotów czy Przełamując fale. Jego najnowszy film jest pierwszą czystą komedią w filmografii Triera.

Właściciel firmy IT wymyślił fikcyjnego, niewidzialnego szefa, który za niego ogłaszał wszelkie niepopularne decyzje. System funkcjonował doskonale do momentu, w którym rzeczony właściciel nie postanowił firmy sprzedać. Szef w obawie przed spotkaniem z kontrahentami postanowił zatrudnić aktora, który "odegra" jego rolę. Następuje seria niespodziewanych zwrotów akcji.

Lars von Trier nakręcił swój najnowszy film metodą Automavision, systemem rejestracji zdjęć, w którym kamerą steruje komputer. Nie tylko kamerą, komputer odpowiada również za rejestrację dźwięku i światła! Jak tłumaczy swoją decyzję  "reżyser", pragnął on oczyścić w ten sposób swój film z wszelkich artystycznych inklinacji. W ostatnich latach czułem się coraz bardziej przytłoczony jałowymi przyzwyczajeniami i narastającą presją. Czułem, że czas zrobić z tym porządek.

Czy Szef wszystkich szefów odsłoni nowe oblicze duńskiego mistrza, czy też okaże się jedynie artystyczną prowokacją? Nowy film Larsa von Triera w Kinie Pod Baranami od 9 marca!

Bookmark and Share

archiwum