kpb

Casanova po przejściach - pokazy przedpremierowe


CASANOVA PO PRZEJŚCIACH
- pokazy przedpremierowe
1 maja 2014, godz. 19.15
2 maja 2014, godz. 17.00
8 maja 2013, godz. 21.15

Zapraszamy na trzy pokazy przedpremierowe filmu Casanova po przejściach, w reżyserii Johna Turturro ze wspaniałą rolą Woody’ego Allena.

BILETY:
1-2 maja:
20 zł
(normalny) // 14 zł (ulgowy) // 12 zł (senior)
8 maja:
18 zł
(normalny) // 14 zł (ulgowy) // 12 zł (senior)


1 maja 2014, godz. 19.15
2 maja 2014, godz. 17.00

8
maja 2014, godz. 21.15


CASANOVA PO PRZEJŚCIACH
| FADING GIGOLO
reż. John Turturro, USA 2013, 98'

Król komedii Woody Allen udowodnił, że jak mało kto potrafi lekko i dowcipnie opowiadać o miłości. Teraz pod jego fachową opieką John Turturro (nagrodzony Złotą Palmą na MFF w Cannes z kreację w filmie Barton Fink w reżyserii braci Coen) spróbuje sił w najstarszym zawodzie świata. Murray Schwartz (Woody Allen), właściciel antykwariatu, popada w problemy finansowe. Postanawia namówić nieśmiałego przyjaciela Fioravante (John Turturro), pracującego w kwiaciarni, na spotkanie ze swoją dermatolog (Sharon Stone). Nie chodzi jednak o zwyczajną wizytę u lekarza, tylko o spełnienie seksualnych fantazji pani doktor. Oczywiście za pieniądze. Fioravante, choć z oporami, zgadza się na propozycję. Tak zaczyna się dochodowy biznes dwójki panów, który z dnia na dzień przynosi większe zyski, gdyż sława kochanka do wynajęcia zatacza coraz szersze kręgi. Jednak pewnego dnia, za sprawą Murraya, Fioravante pozna kolejną potencjalną klientkę – Avigal (Vanessa Paradis). To spotkanie odmieni na zawsze życie obojga.

Casanova po przejściach został okrzyknięty najbardziej czarującym filmem ubiegłego roku. Bawi publiczność niezależnie od płci i wieku. Wchodząc na ekrany zanotował – w przeliczeniu widzów na kopię – drugie najlepsze otwarcie roku w Ameryce. Ten wynik pozwolił Casanovie pokonać tak mocnych konkurentów jak Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz, Rio 2 czy Noe: Wybrany przez Boga.

„Nie przypominam sobie, kiedy ostatnio byłam na seansie, który aż tak rozbawił widownię” Stopklatka.pl
„Zmysłowy i inteligentny” Variety
„Widać tu rękę Woody’ego Allena” Screen International
„Najbardziej czarujący film roku” The Guardian
„Woody Allen w najlepszej formie!” Boston Globe


Film wejdzie na ekrany polskich kin 9 maja.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum