kpb

Dojrzałe kino - Pozycja dzieckaKino Pod Baranami zaprasza wszystkich Dojrzałych Widzów na cykl seansów DOJRZAŁEGO KINA. W środę, 23 kwietnia o godzinie 11.00 zapraszamy dojrzałych widzów na rewelacyjny obraz Pozycja dziecka - zdobywcę nagrody Złotego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie za najlepszy film 2013 roku.

Dojrzałe Kino w Kinie Pod Baranami jest wydarzeniem dobrze znanym w krakowskim środowisku Seniorów. Co środę przed południem prezentujemy najlepsze spośród premierowych filmów. Gospodarzem spotkania jest red. Maria Malatyńska, która zachęca widzów do uważnego oglądania filmu krótkim wstępem, a po seansie prowadzi zawsze ciekawą dyskusję. Dojrzałe Kino to także spotkanie towarzyskie przy kawie, herbacie i ciasteczkach.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Strona Dojrzałego Kina: www.dojrzalekino.pl
prowadzona przez uczestników cyklu Dojrzałe Kino!

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilety dla seniorów: tylko 12 zł
środa, 23 kwietnia 2014, godz. 11.00


POZYCJA DZIECKA | POZIŢIA COPILULUI
reż. Călin Peter Netzer, Rumunia 2013, 116’

63. MFF w Berlinie 2013: Złoty Niedźwiedź dla najlepszego filmu 

Historia skomplikowanej relacji między matką i synem, a zarazem celne kino społeczne, mierzące się z patologiami panującymi we współczesnych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Cornelia właśnie skończyła 60 lat. Osiągnęła sukces zawodowy, ma oddanego męża oraz wpływowych znajomych wśród bukareszteńskich elit. Jednak nie cieszy się życiem... Jej ukochany jedynak ze wszystkich sił stara się uniezależnić od matki. 34-letni Barbu wyprowadził się z domu, ma własny samochód oraz dziewczynę, która nie spełnia standardów Cornelii. Gdy Cornelia dowiaduje się, że syn uczestniczył w tragicznym wypadku, zaczyna walczyć o niego jak lwica - używa wszystkich wpływów, kontaktów i pieniędzy, aby uchronić Barbu przed więzieniem. Marzy, by syn wrócił do domu i znowu stał się jej „małym chłopcem”.

Netzer umiejętnie łączy obserwacje społeczne ze świetnie nakreślonym dramatem psychologicznym.” Małgorzata Sadowska, Transatlantyk

„Można powiedzieć, że triumfujący w Berlinie Pozycja dziecka to film o korupcji, zjadliwy portret postkomunistycznych elit rządzących krajem. Ale przecież nie mamy do czynienia z satyrą wspartą oczywistą, moralistyczną tezą. Na pierwszym planie znajduje się co innego - szekspirowski dramat namiętności: patologiczna matka walcząca o władzę nad dorosłym synem.” Tadeusz Sobolewski, „Gazeta Wyborcza”

Partnerzy:

   

   


     
      
Bookmark and Share

archiwum